Супутник Maxar показав потоп на річці Ірпінь

Бойові дії зруйнували дамбу на річці Ірпінь біля її впадіння у Дніпро. Це викликало повінь, яку зазнімкував супутник Maxar Technologies.

Повінь, яку зафіксував супутник Maxar. Джерело: Maxar Technologies

Супутник Maxar зазнімкував потоп

Супутники Maxar Technologies продовжують показувати російсько-українську війну. Нещодавно їхню увагу привернула річка Ірпінь, що протікає поблизу Києва та впадає у Дніпро на північ від нього. В результаті бойових дій була зруйнована дамба, внаслідок чого виникла велика повінь. Вона утворила додаткові перешкоди для пересування військ.

Повінь на Ірпені
Повінь на Ірпені. Джерело: Maxar Technologies

Особливістю річки Ірпінь є те, що вона впадає у Дніпро там, де розташоване Київське водосховище. Коли його влаштовували, то місце впадіння річки виявилося на кілька метрів нижче за рівень водосховища. Тому Ірпінь закінчується дамбою, через яку насоси перекачують воду.

Зараз дамба зруйнована, і на супутникових знімках добре видно, що вода затопила низини разом із населеними пунктами. Таким чином, військова катастрофа стала ще й причиною катастрофи екологічної.

Супутникове спостереження за подіями в Україні

Затоплення території з утворенням нових плавнів — далеко не перший із катастрофічних наслідків російсько-української війни, які показують супутники Maxar Technologies. Раніше на їхні знімки вже потрапили пожежі та руйнування, які виникли внаслідок обстрілів. І взагалі, система насамперед призначалася для відстежування саме стихійних лих.

Повінь на Ірпені
Повінь на Ірпені. Джерело: Maxar Technologies

Але з початком війни основне, що вишукують супутники в Україні, — це пересування військ. І в першу чергу це російські війська. Саме сателіти Maxar Technologies показали світу колону російської техніки завдовжки у 40 км, яка повільно повзла у бік Києва. Але доїхати до нього вона так і не змогла.

За матеріалами Defence-ua.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine