Cупутник зняв крейсер «Москва» перед затопленням

Супутник Sentinel передав зображення російського крейсеру «Москва» після влучання у нього двох українських ракет «Нептун». Картинку сформовано за допомогою радару з синтезованою апертурою, який може бачити крізь хмари.

Крейсер «Москва» на зображенні Sentinel
Крейсер «Москва» на зображенні Sentinel. Джерело: www.navalnews.com

Крейсер «москва» на супутниковому зображенні

Європейський супутник дистанційного зондування Землі Sentinel передав зображення флагману російського Чорноморського флоту після того, як він був уражений двома українськими ракетами. Радарне зображення крейсеру «москва» отримали о 6:52 за київським часом.

В цей час небо над Чорним морем було закрито щільною хмарністю. Через це отримати безпосереднє зображення палаючого крейсера не вдалося. Sentinel використовує радар із синтезованою апертурою, який здатний бачити крізь хмари. Та навіть за допомогою цього пристрою отримати чітке зображення виявилося неможливим. Однак спеціалісти з OSINT усе ж змогли розпізнати його достатньо надійно.

Судячи з повідомлень російського Міністерства оборони, супутник зняв «москву» в останні пару годин перед тим, як вона остаточно потонула. На зображенні видно, як до великого корабля підійшла впритул пара менших. Крім того, ще декілька суден знаходяться поблизу.

Також вдалося точно визначити координати «москви» в той момент: 45°10’43.39″N, 30°55’30.54″E. Російський корабель знаходився на схід від острова Зміїний приблизно у 150 км від Одеси та у 95 км від найближчого українського узбережжя.

Як побачили «москву»

Крейсер «москва» — це не лише 16 пускових установок крилатих ракет, але і надзвичайно потужна система ППО, що прикривала як сам корабель, так і всю російську ескадру навколо нього. Тому коли Україна повідомила про його враження ракетами «Нептун», усі одразу кинулися шукати підтвердження на супутникових знімках.

Однак саме в цей момент на морі бушував шторм, і навіть об’єкт довжиною 190 м сфотографувати супутниками Maxar, як інші події війни було неможливо. Ось тут і згодилися радари з синтезованою апертурою на супутниках, які останні два місяці «навчались» оперативно передавати інформацію. Раніше саме так було було отримано зображення російського десантного корабля, що затонув після обстрілу.

Радар із синтезованою апертурою, як і інші типи подібних пристроїв, випромінює радіосигнали та приймає їхнє відлуння від об’єктів. Однак, на відміну від інших типів, він не формує картинку миттєво, а «запам’ятовує» характеристики цілі та положення супутнику в цей момент. І коли сателіт зміщується, за зміною напрямку та інтенсивності сигналу можна надійно визначити його джерело та створити чітке зображення.

За матеріалами: www.navalnews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine