США постійно надають Україні супутникові зображення

Через небезпеку нової хвилі агресії росії США забезпечуватимуть безперервний доступ Міністерству оборони України до зображень, які отримані комерційними супутниками. Знімки від опереторів постачаються напряму до українських військових аналітиків.

 Супутникові зображення бою поблизу Києва
Супутникові зображення бою поблизу Києва. Джерело: Space.com

Супутникові зображення для України

Розвідка Сполучених Штатів надає Україні від самого початку вторгнення росії безпрецедентну допомогу розвідданими. Зокрема створено канали передачі зображень з комерційних супутників, які американські військові почали використовувати тільки нещодавно.

В офіційному повідомленні від 6 квітня представники американської розвідки заявили, що мають контакти з майже сотнею комерційних компаній, які забезпечують їх знімками із більш ніж 200 супутників. Крім того, у системі їхньої обробки беруть участь не менше 20 аналітичних центрів.

Також зазначається, що створено цю систему було не раптово. Над нею багато працювали розвідники та представники комерційних операторів. Тож напередодні нападу на Україну об’єм зображень її території збільшився майже вдвічі.

При цьому знімки від Maxar, BlackSky чи Planet передаються не лише у штаб-квартиру НАТО чи Командуванню американських військ у Європі. Їхній потік також напряму іде й до України, де з ними працюють місцеві аналітики. Тобто командування ЗСУ має можливість постійно відстежувати зміну обстановки на фронтах.

Які типи даних постачають в Україну

Масове отримання зображень в оптичному діапазоні від комерційних операторів відпрацьовувалося давно. Однак війна в Україні поставила перед розвідниками нову проблему. Небо над театром воєнних дій часто закрите хмарами, а отримувати фото треба щоденно.

Аналогічна система прямого постачання даних від радарних супутників тільки розроблялася. І початок бойових дій примусив розвідників запустити її на кілька місяців раніше, ніж планувалося. Радіолокаційним сателітам хмари не заважають, і їхні дані також постачаються українським аналітикам безперервно.

Окремо були залучені такі компанії, як HawkEye 360. Їхні супутники відстежують радіочастотні сигнали на поверхні Землі. Саме за їхньою допомогою були відстежені місця, де росіяни намагаються глушити Інтернет. Крім того, на основі досвіду шести тижнів українсько-російської війни стало зрозуміло, які ще послуги від комерційних супутникових операторів будуть потрібні найближчим часом.

За матеріалами Spacenews.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски