Супутник зазнімкував чергу за продуктами в оточеному окупантами Маріуполі

Супутник Maxar Technologies зазнімкував чергу біля продуктового магазину в осадженому російськими військами Маріуполі. На зображенні видно, що в місті ще лишилося багато людей, і вони зазнають великої нестачі продуктів.

Супутник Maxar зняв осаджений Маріуполь
Супутник Maxar зазнімкував осаджений Маріуполь. Джерело: www.space.com

Супутник Maxar показав осаджений Маріуполь

Супутники Maxar Technologies продовжують висвітлювати російсько-українську війну. Нещодавно у поле їхнього зору знову потрапив осаджений військами загарбника Маріуполь. Супутник показав вервечку людей, які намагаються отримати їжу.

На світлині видно продуктовий магазин в одному з районів Маріуполя. Біля нього вишикувалися у кілька черг люди. Вони стоять на вулицях міста, за яке досі йде бій. Зображення достатньо чітке, щоб зрозуміти, що у цьому місці зібралося кілька сотень мешканців.

Знімок зроблений 29 березня. За даними українських джерел, в осадженому місті все ще перебуває майже 160 тисяч мешканців. І знімки, отримані супутником Maxar Technologies, не тільки підтверджують це, але й дають змогу трохи більше дізнатися про життя людей у цих умовах.

Супутники та «туман війни»

Вторгнення Росії в Україну стало безпрецедентним у плані інформаційного покриття. Хтось каже про те, що ця війна перша, у якій задокументовано технічними засобами кожен рух військ і кожне потрапляння снаряду. Хтось, навпаки, скаржиться на те, що сторони розвернули неймовірної потужності кампанію з приховування та викривлення фактів. І через це важко дістати об’єктивну інформацію про події.

Правдою залишається те, що в інформаційному полі конфлікт не менш масштабний, ніж на поверхні Землі. Але велика кількість приватних супутників спостереження дає змогу побачити реальний стан речей. Ситуація, коли через бойові дії неможливо дізнатися, що відбувається на певній території, називається «туманом війни». Але погляд з орбіти дозволяє його розсіяти.

Раніше вони вже використовувалися для того, щоб відстежувати пересування російських військ і наслідки авіанальотів та артилерійських обстрілів. І ось настав час, коли знімки свідчать про те, наскільки насправді важко жити у майже зруйнованому війною місті. Інформація з Маріуполя приходить суперечлива, але Maxar Technologies допомагає внести ясність і в це питання.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини й факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine