Crew Dragon здійснив найшвидший політ до Міжнародної космічної станції

SpaceX щойно встановив новий рекорд з найшвидшого польоту астронавтів на космічному кораблі Crew Dragon. Космічна компанія Ілона Маска в межах місії Crew-4 доставила чотирьох астронавтів на Міжнародну космічну станцію менш як за 16 годин. Цей «рейс» став найшвидшим відтоді, як SpaceX почала польоти з екіпажем у 2020 році.

Crew Dragon
Crew Dragon місії Crew-4 доставив екіпаж на МКС менш ніж за 16 годин. Фото: SpaceX

«Це найшвидший політ, який ми коли-небудь здійснювали, починаючи з моменту старту до стикування з МКС. Це зайняло приблизно стільки ж часу, як дістатися літаком із Нью-Йорка до Сінгапура», — заявив менеджер програми комерційних екіпажів NASA Стів Стіч.

Час польоту Crew Dragon

Місія Crew-4 стартувала на новій капсулі Crew Dragon під назвою Freedom та ракеті Falcon 9 27 квітня 2022 року о 10:52 за київським часом з майданчика 39A Космічного центру Кеннеді NASA у Флориді. Стикування з МКС відбулось о 3:37 за київським часом 28 квітня. Загальний час польоту становив 15 годин 45 хвилин. Для порівняння, перший політ SpaceX з екіпажем для NASA у травні 2020 року в межах місії Demo-2 зайняв близько 19 години, щоб дістатися станції, а останній політ Crew-3 зайняв майже цілий день.

Місія Crew-4

Місія Crew-4 відправила трьох астронавтів NASA та одного астронавта Європейського космічного агентства на шість місяців на МКС. На борту Crew Dragon перебували командир К’єл Ліндгрен, пілот Боб Хайнс, фахівчиня Джесіка Воткінс та фахівчиня з польотів Саманта Крістофоретті з Європейського космічного агентства.

Учасники місії Crew 4
Учасники місії Crew 4: Джесіка Воткінс, Боб Гайнс, Челл Ліндгрен та Саманта Крістофоретті. Джерело: NASA

Хоча політ Crew-4 Dragon був найшвидшим «рейсом» SpaceX до МКС, він не є найшвидшим польотом з екіпажем за всю історію. Цей титул, як і раніше, належить російському космічному кораблю «Союз», який у жовтні 2020 року був занесений до Книги рекордів Гіннеса за найшвидший час польоту до Міжнародної космічної станції за 3 години 3 хвилини.

Нагадаємо, що раніше NASA замовила три Crew Dragon у SpaceX.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine