Місія Crew-3 вирушила до МКС

Вранці 11 листопада компанія SpaceX здійснила успішний запуск ракети Falcon 9 із космічним кораблем Crew Dragon. На його борту перебуває екіпаж місії Crew-3, що складається з трьох астронавтів NASA та одного ESA. Вони мають прибути на МКС 12 листопада. Перший ступінь Falcon 9 з бортовим номером B1067, що використовувався для запуску, також здійснив успішну посадку на автономну баржу. Для нього це був другий політ у космос.

Запуск місії Crew-3. Джерело: NASA/Joel Kowsky

Цікаво, що запуск Crew-3 відбувся лише через 47 годин після посадки місії Crew-2. За словами представників SpaceX, завдяки цьому компанія встановила світовий рекорд в історії пілотованої космонавтики за найкоротшим проміжком часу між поверненням місії та новим запуском. Утім, на це вплинули й обставини. Спочатку запуск Crew-3 мав відбутися ще 31 жовтня, але потім кілька разів переносився через погану погоду та незначну медичну проблему одного з астронавтів.

Ще одним фактором, який мало не призвів до чергового перенесення дати запуску місії, стала посадка Crew-2. Купол одного з чотирьох парашутів Crew Dragon розгорнувся на 75 секунд пізніше за інші. Проте це жодним чином не вплинуло на швидкість спуску, тому, за результатами попереднього аналізу, NASA вирішила не переносити запуск Crew-3.

Crew Dragon у космосі. Джерело: NASA

Наступний старт Crew Dragon запланований на 21 лютого. Корабель доставить на МКС чотирьох учасників приватної місії Ax-1. Вони проведуть на борту станції десять днів, після чого повернуться на Землю.