22 червня двоє космонавтів «Роскосмосу» Сергій Прокоп’єв і бортінженер Дмитро Петелін провели шість годин поза Міжнародною космічною станцією, знімаючи й викидаючи за борт непотрібні прилади з модуля «Звєзда». Прокоп’єв і Петелін від’єднали блок ретрансляції даних і телеметричний передавач, а також застаріле обладнання експерименту з вимірювання сейсмічної активності на Землі, перш ніж викинути все це за борт, щоб воно згоріло у земній атмосфері.
Експеримент під назвою «Сейсмопрогноз» був встановлений поза службовим модулем «Звєзда» майже 10 років тому. Як і блоки зв’язку, «Сейсмопрогноз» був викинутий із космічної станції в напрямку, що гарантує його згоряння в атмосфері.
Викинуті за борт прилади, а також стійки, що утримували обладнання на модулі, звільнили місце для встановлення нового обладнання, включаючи моноблок для нового високошвидкісного блоку передавання даних.
Космонавти також задокументували стан дефлекторів на кормовій частині службового модуля «Звєзда» для подальшого аналізу російськими інженерами на Землі. Дефлектори захищають станцію від вихлопних газів двигунів модуля. Інспекція відбувається вперше за 23 роки після приєднання російського модуля до МКС у липні 2000-го.
«Давно її не мили. Схожа на брудну сковорідку. На ній можна було б приготувати смачні картопляні чипси», — сказав Прокоп’єв.
Потім дует перейшов на протилежний бік «Звєзди», щоб очистити одне із забруднених вікон модуля за допомогою рушників, які потім також викинули у космос. Перед поверненням на МКС космонавти також забрали з собою пакет із біологічними зразками, що був розміщений біля люка до шлюзового відсіку «Поіск».
Вихід у відкритий космос став дев’ятим цього року та 266-м, присвяченим обслуговуванню Міжнародної космічної станції, починаючи з 1998 року.
Раніше ми повідомляли про те, як був підрахований ризик смерті від падіння космічного сміття.
За матеріалами space.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine