МКС змушена виконати маневр ухилення від супутника Satellogic

Міжнародна космічна станція (МКС) зробила маневр, щоб уникнути потенційного зіткнення. Час від часу МКС змушена вживати таких заходів, щоб не зіштовхнутись із різними об’єктами на орбіті. Але цього разу МКС загрожувало зіткнення із супутником, який функціонує. Цей інцидент підкреслює проблему зростання «корків» на навколоземній орбіті на тлі ще більшого розгортання супутників останніми роками.

Світлина МКС. Джерело: NASA

Згідно з повідомленням, опублікованим NASA, пристиковане вантажне судно «Прогрес-83» у понеділок запустило двигуни на п’ять хвилин, щоб підняти космічну станцію на вищу орбіту, віддаляючи її від супутника спостереження за Землею, який належить компанії Satellogic.

Про ризик зближення із супутником екіпаж МКС дізнався за 20 хвилин до маневру зміни орбіти. Диспетчери підтвердили, що супутник пролетить на відстані приблизно 2,7 км. Попри безпечну відстань, зрештою було ухвалене рішення виконати маневр, оскільки двигуни «Прогресу» уже були ввімкнені.

Орбіта супутника Satellogic разом з дев’ятьма іншими, які були запущені одночасно в 2020 році, зменшується. Це означає, що МКС опинилась майже на одній орбіті із сателітами, тому орбітальному форпосту доведеться частіше виконувати подібні маневри, щоб пролітати повз них на безпечній відстані. NASA та її партнери постійно стежать за орбітами супутників та великими уламками космічного сміття поблизу Землі, тому коригування орбіти — не рідкість.

Хоча більшість коригувань орбіти МКС планується завчасно, час від часу трапляються надзвичайні випадки. Один особливо серйозний епізод стався 2021 року, коли членам екіпажу довелося перебратися до своїх пристикованих космічних кораблів через ризик зіткнення з хмарою сміття, яка могла змусити їх евакуюватись із МКС. Тоді станція уникла будь-яких пошкоджень, а члени екіпажу змогли безпечно повернутися на об’єкт для продовження роботи.

Раніше ми повідомляли про те, як екіпаж МКС весело бавиться під час орбітальних маневрів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine

Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті
Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі