Два тижні до цілі: NASA розповіла про підготовку прольоту астероїда Дінкінеш

Група супроводу місії Lucy розповіла про підготовку до близького прольоту астероїда Дінкінеш. Рандеву з ним відбудеться 1 листопада.

Порівняння розмірів астероїдів Штейнс, Дінкінеш і Бенну. Джерело: ESA/OSIRIS team, Image of Bennu: NASA/Goddard/University of Arizona

Місія Lucy була запущена в жовтні 2021 року. Її метою є вивчення троянських астероїдів на юпітеріанській орбіті. Так астрономи називають дві великі групи об’єктів, що постійно перебувають в околицях точок Лагранжа L₄ і L₅ системи «Сонце-Юпітер».

На шляху до точок Лагранжа, Lucy кілька разів пройде через Головний пояс астероїдів. Уже після запуску апарата фахівці місії вирішили пошукати попутні об’єкти, які могли б стати додатковими цілями. На них чекав успіх. Вчені виявили, що невеликий астероїд 1999 VD57, чий діаметр оцінюють приблизно в кілометр, перебуває в зоні досяжності зонда. Після цього вони скорегували курс Lucy, а раніше нічим не примітна скеля отримала повноцінну назву. Її назвали Дінкінеш. Так в Ефіопії називають Люсі — виявлений 1974 року скелет австралопітека, що став однією з найважливіших антропологічних знахідок в історії. Місія Lucy була названа на її честь.

3 вересня Lucy вперше зазнімкував Дінкінеш. У момент знімкування він перебував на відстані у 23 млн км від нього. Відтоді апарат подолав понад 54 млн км і зараз знаходиться на відстані 7,6 млн км від невеликого астероїда. У цих цифрах немає суперечності, оскільки Дінкінеш не стоїть на місці, а рухається по своїй орбіті навколо Сонця. Тож Lucy належить подолати ще майже 25 млн км до своєї зустрічі з астероїдом.

Схема, що показує місце зустрічі зонда Lucy та астероїда Дінкінеш. Джерело: NASA’s Goddard Space Flight Cente

Протягом останнього місяця фахівці місії виконали низку вимірювань яскравості астероїда. Вони показали, що період обертання Дінкінеша становить 52,7 години. Крім того, інженери використовували ці дані, щоб якнайточніше визначити взаємне розташування космічного апарата й астероїда.

29 вересня Lucy виконав невелику корекцію курсу, яка змінила його швидкість на 6 см/с. За прогнозами, внаслідок цього маневру Lucy вийшов на траєкторію, яка забезпечить проліт на відстані 425 км від Дінкінеша. За необхідності наприкінці жовтня команда матиме ще одну можливість скоригувати траєкторію польоту апарата.

За матеріалами https://science.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Вивчення масових вимирань допоможе вченим шукати інопланетне життя
Камінь віком 2 млрд років відкрив таємницю марсіанського життя
Погляд у молодість Чумацького Шляху: James Webb зазнімкував зоряне надскупчення
Ухилилася від кулі: запуск ракети Vulcan мало не завершився аварією
James Webb розкрив хімічну загадку на супутнику Плутона
Залишені на Землі астронавти Crew-9 засмутилися поступкою своїх місць екіпажу Starliner
Екзоастероїди: астроентузіасти допоможуть знайти залишки планетних систем біля мертвих зір
Астрономи відкрили потрійну систему з рекордно малим періодом обертання
Астероїди можуть стати їжею в майбутніх міжпланетних місіях
На Сонці стався найпотужніший спалах цього циклу