Пряма трансляція запуску Starship

17 квітня ми можемо стати свідками однієї з визначальних космічних подій ХХІ сторіччя. Компанія SpaceX спробує орбітального запуску космічного корабля Starship.

Готовий до запуску прототип корабля Starship на стартовому майданчику. Джерело: SpaceX

Starship є найбільшою в історії ракетою-носієм. Він складається зі ступеня (прискорювача) Super Heavy та однойменного космічного корабля. Обидва компоненти є багаторазовими. Маса зв’язки Starship та Super Heavy у заправленому стані становить близько 5000 тонн, висота — 120 м.

Ступінь Super Heavy (її довжина становить 69 м) оснащена 33 двигунами Raptor, що використовують метан як пальне і рідкий кисень як окислювач. Корабель Starship (його довжина складає 50 м) оснащений шістьма двигунами Raptor. У багаторазовій версії він зможе доставити 100-150 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту.

Пряма трансляція запуску Starship

Запуск Starship заплановано на 16:00 за київським часом. Вікно для польоту корабля буде відчинене до 17:30. У разі перенесення наступна спроба відправити Starship в космосі може бути здійснена 18 квітня.

Зв’язка зі Starhip і Super Heavy буде запущена з території полігону SpaceX неподалік техаського селища Бока-Чіка. Після поділу прискорювач виконає частковий маневр повернення і приведеться в Мексиканській затоці за 32 км від точки запуску.

Що ж до прототипу Starship, він розвине достатню швидкість, щоб вийти низьку навколоземну орбіту, і зробити неповний виток навколо Землі. У районі Гавайських островів корабель активує двигуни і увійде в атмосферу, після чого в океан приблизно в 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї.

Варто зазначити, що під час майбутнього випробування SpaceX не планує рятувати ні Super Heavy, ні Starship. Навіть якщо прототип корабля переживе вхід в атмосферу, то він все одно зруйнується під час приводнення.

Також необхідно сказати, що SpaceX дає вельми стримані прогнози з приводу результату тесту. З огляду на складність системи та наслідки помилки, ймовірність перенесення старту доволі висока. За словами Ілона Маска, він вважатиме успіхом, якщо Starship не підірве стартового майданчика і компанія збере всі необхідні дані.

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine