27 вересня з китайського космодрому Січан відбувся пуск ракети «Чанчжен-3B». На її борту перебував секретний супутник «Шийян-10», який мав вийти на геостаціонарну орбіту.
Пуск відбувся у штатному режимі. Апарат відділився від носія та вийшов на перехідну орбіту з перигеєм 177 км і апогеєм 40 105 км. Однак Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASС) так і не підтвердила успішне розгортання апарата, що породило чутки про аварію. Через деякий час державні ЗМІ КНР опублікували повідомлення про аномалію, яка призвела до того, що «Шийян-10» не зміг виконати маневр, необхідний для переходу на робочу орбіту. Після цього більшість експертів вирішили, що його вже не вдасться врятувати.
Але, судячи з усього, повідомлення про неминучу втрату супутника виявилися передчасними. За даними американських систем стеження, за останні два тижні він зробив ряд невеликих корекцій курсу, що дозволили підняти перигей його орбіти до 567 км. Виходячи з характеристик маневрів, швидше за все, для них використовувалися малі двигуни орієнтації, а не головна рушійна установка — це свідчить про те, що проблеми апарата можуть бути пов’язані з нею.
Наразі невідомо, чи вистачить ресурсу малих двигунів для виведення «Шийян-10» на заплановану орбіту. CASC поки не коментує ситуацію, що склалася. Точне призначення супутника також не розсекречується. За деякими даними, попередній апарат цієї серії призначався для проведення спостережень за іншими геостаціонарними супутниками.
За матеріалами: https://spacenews.com