Назване ім’я другого учасника місії Inspiration4

Мільярдер Джаред Айзекман (Jared Isaacman) повідомив ім’я другого учасника місії Inspiration4. Ним стала 29-річна американка Гейлі Арсено (Hayley Arceneaux), яка працює в лікарні Святого Юди.

У віці десяти років у Гейлі Арсено діагностували рак кісток, і вона проходила лікування якраз у госпіталі святого Юди. Завдяки хіміотерапії їй вдалося перемогти хворобу, але лікарям довелося замінити їй колінний суглоб і вставити титановий стрижень у ліве стегно. Через це вона б не змогла пройти медкомісію і вирушити в космос у складі екіпажу NASA. Однак приватні компанії зробили такий політ можливим. Гейлі стане першою людиною з протезами, яка підніметься за межі атмосфери. А якщо політ відбудеться до кінця поточного року, то вона також стане й наймолодшою американкою, яка побувала на орбіті.

Місія Inspiration4 була анонсована Джаредом Айзекманом на початку лютого. Її мета полягає у зборі коштів на підтримку дитячого госпіталю святого Юди та боротьбу з раком. Для цього мільярдер викупив усі чотири місця на кораблі Crew Dragon (одне з них займе він сам). Третього учасника польоту оберуть за результатами лотереї серед людей, які пожертвували гроші госпіталю. Володаря останнього місця визначать під час конкурсу молодих бізнесменів.

Емблема місії Inspiration4. Джерело: SpaceX

Inspiration4 не слід плутати з іншою приватною місією Ax-1, яку наразі готує компанія Axiom Space. У її межах на МКС полетить корабель Crew Dragon з екіпажем із чотирьох осіб — колишнім астронавтом NASA і нинішнім віце-президентом Axiom Майклом Лопесом-Алегріа (Michael López-Alegría), а також трьома підприємцями, які заплатили за місце на борту. Inspiration4 не передбачає стикування з МКС. Корабель проведе кілька днів на навколоземній орбіті, після чого повернеться на Землю. Крім того, цю місію SpaceX реалізує самостійно, без комерційних посередників. Згідно з поточним графіком, вона запланована на кінець 2021 року.

За матеріалами https://phys.org