Назване ім’я другого учасника місії Inspiration4

Мільярдер Джаред Айзекман (Jared Isaacman) оголосив ім’я другого учасника місії Inspiration4. Ним стала 29-річна американка Хейлі Арсено (Hayley Arceneaux), яка працює в лікарні Святого Іуди.

Хейлі Арсено у віці десяти років діагностували рак кісток. Вона лікувалася в лікарні Святого Іуди. Завдяки хіміотерапії їй вдалося подолати хворобу, але лікарям довелося замінити колінний суглоб і вставити титановий стрижень в ліве стегно. Через це вона не зможе пройти медичну комісію і полетіти в космос у складі екіпажу NASA. Однак приватні компанії зробили такий політ можливим. Хейлі стане першою людиною з протезуванням, яка підніметься за межі атмосфери. І якщо політ відбудеться до кінця цього року, вона також стане наймолодшою американкою, яка побувала на орбіті.

Місія Inspiration4 була оголошена Джаредом Айзекманом на початку лютого. Його мета — зібрати кошти на підтримку дитячої лікарні Святого Іуди та на боротьбу з раком. Для цього мільярдер викупив усі чотири місця на кораблі Crew Dragon (одне з них займе він сам). Третій учасник польоту буде обраний за результатами лотереї серед людей, які пожертвували гроші на лікарню, четвертий визначиться під час конкурсу молодих бізнесменів.

Inspiration4 логотип місії. Джерело: SpaceX

Inspiration4 не слід плутати з іншою приватною місією Ax-1, яку зараз готує компанія Axiom Space. В її рамках космічний корабель Crew Dragon полетить на МКС з екіпажем із чотирьох осіб — колишнім астронавтом NASA та нинішнім віце-президентом Axiom Майклом Лопесом-Алегріа (Michael López-Alegría), а також із трьома підприємцями, які заплатили за місце на борту. Inspiration4 не передбачає стикування з орбітальним комплексом. Космічний апарат проведе кілька днів на низькій навколоземній орбіті, після чого повернеться на Землю. Крім того, SpaceX реалізує цю місію самостійно, без комерційних посередників. Згідно з чинним графіком, вона запланована на кінець 2021 року.

За матеріалами: https://phys.org