У центрі цього зображення, отриманого інфрачервоним телескопом Spitzer, можна побачити цілий розсип рожевих і червонуватих цяток, що проглядають через густі хмари космічного пилу. Це не що інше, як новонароджені світила. За оцінками вчених, їхній вік не перевищує 100 тис. років.
Молоді зорі утворюють характерний візерунок, що нагадує щось середнє між спицями колеса та сніжинкою. Не дивно, що астрономи дали цьому регіону неофіційне прізвисько «Скупчення Сніжинки». Воно є частиною більшої туманності NGC 2264, що знаходиться на відстані 2600 світлових років і містить велику кількість газу і пилу, які є «будівельним матеріалом» для формування нових світил і їхніх планетних систем. У міру того як новонароджені зорі розігріваються, їхнє випромінювання поступово руйнує навколишні газопилові хмари.
Спостережуваний нами візерунок «сніжинки» являє собою «дитячу» конфігурацію, що залишилася з часів народження світил усередині туманності. На думку астрономів, вона проіснує недовго. У майбутньому природний рух зір порушить сформований порядок і «космічна сніжинка» зникне.
За матеріалами https://www.nasa.gov