Річард Бренсон збирається здійснити суборбітальний політ вже цього літа

Космічні технології

В інтерв’ю агентству AFP власник компанії Virgin Galactic Річард Бренсон (Richard Branson) розповів про те, що влітку поточного року хоче здійснити політ на кораблі SpaceShipTwo. За словами мільярдера, він має намір присвятити цю подію до 50-х роковин першої висадки людини на Місяць.

Річард Бренсон на тлі космоплана SpaceShipTwo та літака-носія WhiteKnight. Джерело: Jonas Fredwall Karlsson

Космоплан SpaceShipTwo призначений для суборбітальних туристичних польотів. Він розрахований на вісім осіб — двох пілотів та шести пасажирів. Схема польоту виглядає так. Апарат підіймається у повітря за допомогою літака WhiteKnightTwo та на висоті близько 13 км відокремлюється від носія. Далі пілоти активують ракетний двигун та здійснюють підйом до кордону атмосфери. Після відключення двигуна екіпаж SpaceShipTwo протягом кількох хвилин перебуватиме у стані невагомості. Потім космоплан приземляється в режимі планування на злітно-посадкову смугу того ж аеродрому, з якого злетів.

Останнє випробування SpaceShipTwo відбулося у грудні 2018 року. Тоді космоплан розвинув швидкість 2,9 М (3500 км/год) і досягнув висоти 82,7 км. Саме на таку висоту і відбуватимуться регулярні туристичні рейси. Річ у тім, що у Virgin Galactic вважають кордоном космічного простору, прийняту американськими ВПС, позначку 50 миль (трохи більше ніж 80 км).

Варто зазначити, що компанія Blue Origin, яка зараз є основним конкурентом Virgin Galactic, має намір здійснювати туристичні польоти на висоту 100 км (т.зв. лінія Кармана), яка на цей час встановлена Міжнародною авіаційною федерацією FAI, як кордон між земною атмосферою та космічним простором.

Річард Бренсон вітає пілотів SpaceShipTwo після польоту. Джерело: Virgin Galactic

У своєму недавньому інтерв’ю Бренсон також сказав, що зараз він щомісяця вкладає у Virgin Galactic по 35 млн доларів. Раніше підприємець повідомив, що загалом витратив на розвиток компанії понад мільярд доларів. Попри численні технічні складності та перенесення стартів, він як і раніше, зберігає оптимізм щодо проєкту і розраховує, що SpaceShipTwo зможе розпочати регулярні туристичні рейси вже до кінця цього року.

За матеріалами https://phys.org