Місце вибуху іранської ракети очима супутника-шпигуна

Дональд Трамп опублікував у своєму мікроблозі Twitter запис, присвячений вибуху іранської ракети «Сафір». У ньому американський президент заявив, що США не мають жодного стосунку до цієї події, та висловив сподівання, що Іран зуміє з’ясувати її причину. Проте основний інтерес викликало не саме повідомлення, а прикладена до нього фотографія. Очевидно, Трамп сфотографував на мобільний телефон екран, на якому було показане зображення, зроблене американським супутником-шпигуном.

Фотографія місця вибуху іранської ракети, зроблена американським супутником-шпигуном. Джерело: Donald Trump

Знімок дає певне уявлення про можливості сучасних розвідувальних супутників. На ньому видно безліч нових деталей, яких не було помітно на попередніх фотографіях, зроблених цивільними апаратами, що належать компаніям Planet Labs і Maxar Technologies.

Виходячи з положення тіней, експерти припустили, що фото було зроблено 29 серпня у період між 13:30 та 14:30 за місцевим часом. На основі цієї інформації супутникові споттери дійшли висновку, що знімок належить апарату USA-224 — того дня він пролетів над Космічним центром імені Імама Хомейні, коли там було 14:10.

USA-224 був запущений у 2011 році. Він є супутником оптичної розвідки типу KH-11 KENNAN (Key Hole). За своїми габаритами та діаметром об’єктиву ці апарати нагадують телескоп Hubble. Вважається, що їхній дизайн безпосередньо вплинув на вигляд космічної обсерваторії та вибір для неї 2,4-метрового дзеркала. Цікаво, що кілька років тому Національне управління військово-космічної розвідки США подарувало NASA пару «резервних» дзеркал від незапущених супутників KH-11. Одне з них, можливо, встановлять на новому інфрачервоному телескопі WFIRST.

Максимальна роздільна здатність KH-11 тримається в секреті. Зроблені ними світлини практично не з’являються у відкритому доступі, а в рідкісних випадках публікацій їхня якість, як правило, цілеспрямовано погіршується.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine