Результат здивував: розгадана таємниця загадкового зоряного об’єкта

Команда дослідників з Інституту астрономії Канарських островів (IAC) провела дослідження, яке дозволяє припустити, що недавно відкрита космічним телескопом Hubble дуже тонка структура зір, можливо, є галактикою, яку ми просто бачимо збоку.

IC 5249
Вгорі: зображення об’єкта, отримане за допомогою космічного телескопа Hubble. На ньому видно випромінювання в ультрафіолетовій частині спектра. Посередині: ультрафіолетове зображення галактики IC 5249 без опуклості, що спостерігається збоку. Внизу: ця ж галактика IC 5249 у видимій частині спектра. Просторові масштаби трьох зображень ідентичні. Авторство: HST

Таємничий зоряний слід збивав з пантелику численні дослідницькі групи, які довго не могли пояснити природу об’єкта віком 8 млрд років. Його розміри можна порівняти з Чумацьким Шляхом, а походження цієї надзвичайно довгої, вузької структури було предметом численних теорій.

Первісна гіпотеза пояснювала дивну форму об’єкта результатом проходження надмасивної чорної діри крізь величезну хмару газу. Після цього цікавість астрономічної спільноти до цієї концепції була викликана необхідністю врахування широкого спектра надзвичайно складних, унікальних обставин, аби такий об’єкт сформувався. Щоб знайти менш химерні пояснення спостереженням, багато дослідницьких груп продовжували розглядати нові й різноманітні гіпотези.

Нещодавні результати дослідження вчених з астрофізичного науково-дослідного інституту, розташованого на Канарських островах, показали, що своєрідне розташування світил можна пояснити лише як галактику без балджу, що спостерігається з краю. Такі галактики, часто відомі як тонкі або пласкі, є досить типовими.

«Рух, розмір і кількість зір відповідає тому, що ми бачили в інших схожих галактиках. Це велике полегшення, що ми знайшли рішення цієї багаторічної загадки. Новий запропонований сценарій виявився набагато простішим. У певному сенсі навіть шкода, адже цей об’єкт виявився не хвостатою чорною дірою, на яку ми так сподівалися», — прокоментувала відкриття дослідниця IAC Хорхе Санчес Алмейда.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA створила моторошну анімацію порівняння найбільших чорних дір Всесвіту.

За матеріалами Astronomy & Astrophysics.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine