Політ над кратером Єзеро (відео)

Європейське космічне агентство опублікувало нову анімацію, складену на основі даних, зібраних місією Mars Express. Вона дає змогу уявити, який би вигляд мав політ над кратером Єзеро.

Кратер Єзеро розташований у північній півкулі Марса на кордоні стародавнього регіону Земля Сабеї та більш молодого ударного басейну під назвою Рівнина Ісіди. Його діаметр становить 45 км. У далекому минулому всередині нього розташовувалася річкова дельта, що залишила після себе потужні шари осадових відкладень. Саме тому Єзеро було обрано як місце посадки марсохода Perseverance і дрона-вертольота Ingenuity.

Відео починається з обльоту кратера Єзеро. Потім камера наближається до ударної формації, ми бачимо канал відтоку, що тягнеться від неї. Далі стає видно два річища в північно-західній частині кратера. Їхні відгалуження утворюють стародавню річкову дельту, що є місцем посадки Perseverance.

Анімація була створена на основі знімків, зроблених стереокамерою високої роздільної здатності, встановленою на апараті Mars Express. З 2004 року він картографував понад 90% поверхні Червоної планети. Цей величезний обсяг інформації був необхідний для вибору безпечних і важливих, з наукового погляду, місць посадки марсіанських місій, включно з тим же Perseverance.

Нагадаємо, що наприкінці поточного десятиліття NASA та ESA планують запустити місію Mars Sample Return. Вона повинна буде доставити на Землю зібрані Perseverance зразки марсіанського ґрунту. Але нещодавно місія почала виходити за межі свого бюджету, що може поставити під загрозу реалізацію інших міжпланетних проєктів NASA.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються