Perseverance побачив зліт Ingenuity під час 47-го польоту: відео

Відважний марсіанський гелікоптер Ingenuity здійснив свій 47-й успішний політ над поверхнею Червоної планети. Цього разу зліт літального апарата побачив та зняв на відео марсохід Perseverance, який був поруч.

Ingenuity
Гелікоптер Ingenuity, сфотографований марсоходом Perseverance

На записаному відео видно, як гелікоптер здіймає пил від обертових гвинтів, потім Ingenuity ненадовго зависає над поверхнею та починає свій 440-метровий шлях на південний захід. Відео було зроблене 9 березня 2023 року. У момент фільмування марсохід перебував приблизно на відстані 120 м від гвинтокрила.

Ingenuity
Це відео було зняте камерою Mastcam-Z на борту марсохода NASA Perseverance 9 березня 2023 року. Під час знімання марсохід перебував на відстані приблизно 120 м від гелікоптера. Авторство: NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS

Попри те, що апарати керуються окремо, NASA тримає обох роботів близько один до одного, щоб вони могли працювати в тандемі. Ingenuity допомагає Perseverance розвідувати місцевість перед його рухом до своєї мети. Під час цього польоту Ingenuity досяг висоти 12 м, звідки знімав зображення для наукових цілей на своєму шляху. Пізніше він успішно приземлився на аеродромі «Йота».

Спочатку гелікоптер був призначений для 30-денної демонстрації технологій та п’яти польотів на висоті 3—5 м тривалістю до 90 секунд кожен. Станом на 17 березня він здійснив майже 47 польотів, регулярно долаючи понад сотні метрів у повітрі Марса.

Разом Perseverance та Ingenuity протягом кількох місяців досліджують територію під назвою «Вершина дельти» — регіон, у якому мільярди років тому могли бути придатні для життя річка та озеро.

Раніше ми повідомляли про те, як Ingenuity здійснив найтриваліший політ майже за рік.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine