Ingenuity надіслав дивовижні краєвиди Марса з висоти під час 41-го польоту

27 січня відбувся 41-й успішний політ гелікоптера Ingenuity в атмосфері Марса. Політ тривав 109 секунд, під час яких він подолав 183 м. Це був короткий розвідувальний переліт.

Марсіанський ландшафт
Марсіанський ландшафт з висоти кількох метрів над поверхнею Марса, знятий під час 41-го польоту Ingenuity 27 січня 2023 року. Фото: NASA/JPL-Caltech

NASA JPL поділились анімованим зображенням посадкової частини польоту. Чорно-білі зображення з навігаційної камери не дуже вражають, тому під час 41-го рейсу гелікоптером були отримані зображення марсіанського ландшафту з кольорової бортової камери. Необроблені зображення показують хвилясті дюни та скелясті хребти.

Унікальна точка огляду Ingenuity надає команді марсохода краще уявлення про те, що може бути попереду на шляху марсохода Perseverance. Світлини можуть допомогти їм уникати пересіченої місцевості або обирати місця для наступних досліджень. Але там, де науковці бачать можливості, ми, прості спостерігачі, можемо милуватись неземною красою ландшафту Марса. Це зовсім інший ракурс, який набагато вищий за камери марсоходів на рівні поверхні.

Марсіанський ландшафт з висоти кількох метрів над поверхнею Марсу
Марсіанський ландшафт з висоти кількох метрів над поверхнею Марса, знятий під час 41-го польоту Ingenuity 27 січня 2023 року. Фото: NASA/JPL-Caltech

Розширення польотів Ingenuity на Марсі

Ingenuity наводить вагомі аргументи на користь гелікоптерів у інших світах. NASA та Європейська космічна агенція вже планують відправити два гелікоптери під час майбутньої місії Mars Sample Return, яка має за мету повернути марсіанські зразки з камінням та ґрунтом на Землю.

Відважний гелікоптер планувався як високоризикована демонстрація технології польоту апаратів, що важчі за повітря, в атмосфері іншої планети. Але місія, яка планувалася лише для п’яти польотів, у результаті розтягнулася на понад 40 успішних злетів та посадок, під час яких була навіть встановлена низка рекордів.

Раніше ми повідомляли про те, що Ingenuity подолав 140 м під час 39-го польоту.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine