27 січня відбувся 41-й успішний політ гелікоптера Ingenuity в атмосфері Марса. Політ тривав 109 секунд, під час яких він подолав 183 м. Це був короткий розвідувальний переліт.
NASA JPL поділились анімованим зображенням посадкової частини польоту. Чорно-білі зображення з навігаційної камери не дуже вражають, тому під час 41-го рейсу гелікоптером були отримані зображення марсіанського ландшафту з кольорової бортової камери. Необроблені зображення показують хвилясті дюни та скелясті хребти.
Cheers to a successful Flight 41 ????
Ingenuity took to the Martian skies to provide an aerial view of the area for the @NASAPersevere team. The #MarsHelicopter’s out-and-back flight covered 600 feet (183 meters) in 109 seconds. https://t.co/7DMHj9LkNX pic.twitter.com/UuosDQMCup— NASA JPL (@NASAJPL) January 31, 2023
Унікальна точка огляду Ingenuity надає команді марсохода краще уявлення про те, що може бути попереду на шляху марсохода Perseverance. Світлини можуть допомогти їм уникати пересіченої місцевості або обирати місця для наступних досліджень. Але там, де науковці бачать можливості, ми, прості спостерігачі, можемо милуватись неземною красою ландшафту Марса. Це зовсім інший ракурс, який набагато вищий за камери марсоходів на рівні поверхні.
Розширення польотів Ingenuity на Марсі
Ingenuity наводить вагомі аргументи на користь гелікоптерів у інших світах. NASA та Європейська космічна агенція вже планують відправити два гелікоптери під час майбутньої місії Mars Sample Return, яка має за мету повернути марсіанські зразки з камінням та ґрунтом на Землю.
Відважний гелікоптер планувався як високоризикована демонстрація технології польоту апаратів, що важчі за повітря, в атмосфері іншої планети. Але місія, яка планувалася лише для п’яти польотів, у результаті розтягнулася на понад 40 успішних злетів та посадок, під час яких була навіть встановлена низка рекордів.
Раніше ми повідомляли про те, що Ingenuity подолав 140 м під час 39-го польоту.
За матеріалами NASA.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine