NASA Ingenuity побачив захопливий захід Сонця на Марсі під час польоту

Нещодавно відважний гелікоптер NASA Ingenuity 46-й раз піднявся у небо, подолавши відстань у 500 м. Разом із тим під час свого польоту він зробив чудовий знімок заходу Сонця на Червоній планеті.

Захід Сонця на Марсі
Гелікоптер NASA Ingenuity зробив цю фотографію заходу Сонця на Марсі 22 лютого 2023 року під час свого 45-го польоту. Зображення: NASA/JPL-Caltech

Вбудовані камери гелікоптера знімають фото та відео, які допомагають визначити наступні кроки Ingenuity та Perserverance. Кольорова камера високої роздільної здатності Ingenuity розташована під кутом 22° нижче горизонту. Зображення, передані в NASA, гвинтокрил вагою 1,8 кг в основному знімкує на поверхні, шукаючи цікаві геологічні особливості та потенційні перешкоди попереду, яких потрібно уникати. Однак час від часу на світлинах Ingenuity з’являється клаптик марсіанського неба, який нагадує нам про те, що гелікоптер дає абсолютно новий погляд на Марс. Такий знімок він зробив під час свого 45-го польоту, але з ще більш рідкісним об’єктом у кадрі — Сонцем.

Краса марсіанського заходу Сонця

На світлині помітно, як Сонце зависає над горизонтом вершин пагорбів. Фото було зроблене у процесі заходу на 714-й марсіанський день (сол) Ingenuity. Промені, що просвічують фотографію, допомагають висвітлити інопланетний пейзаж із піску та каміння всередині кратера Єзеро, і це нагадує світлину, яку можна зробити в пустелі на Землі.

Те, що фотографія заходу Сонця з іншої планети може так сильно нагадувати нам про нашу власну, підкреслює тонку межу між живою Землею та мертвими світами, що обертаються навколо Сонця. Це символізує саму природу пошуку життя на Марсі у минулому та викликає питання про те, якими можуть бути заходи Сонця на інших світах і чи зможе людство колись побачити їх.

Автономні польоти Ingenuity

Залежно від відносного розташування Землі та Марса, передача між двома планетами може зайняти від 5 до 20 хвилин. Через це Ingenuity був створений для самостійного злету, польоту та посадки. Диспетчери місії заздалегідь програмують кожен політ, а потім чекають підтвердження даних про те, що апарат успішно виконав запрограмовані інструкції.

https://youtu.be/sUVRNFvVcvU

Ingenuity все ще здійснює короткі польоти навколо марсіанського кратера Єзеро, продовжуючи збирати дані. Апарат значно перевищив свій термін експлуатації, який був запланований лише на п’ять випробувальних польотів. Станом на березень 2023 року Ingenuity виконав 46 успішних польотів, а найближчого дня очікується 47-й запланований рейс.

Раніше ми повідомляли про те, як Ingenuity здійснив «стрибок» на 178 метрів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Вихід у відкритий космос зупинили через витік зі скафандра
У зібраних зразках Perseverance на Марсі міститься справжній скарб
Епічний схід Полуничного Місяця потрапив на фото
Родина, котра постраждала від космічного сміття, подала проти NASA позов до суду
Доставка за 53 дні: капсула зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця повернулася на Землю
«Чортова отрута»: китайська ракета з токсичним паливом упала в населеній місцевості
У центрі Чумацького Шляху знайдений «космічний ботокс»
Рекордно віддалений квазар виявився дивовижно нормальним
Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати