Ingenuity здійснив чотири польоти за десять днів

25 лютого дрон-вертоліт Ingenuity вже в 46-й раз піднявся в марсіанське небо. Повідомлення про це було опубліковано на сайті місії.

Зазнімковані дроном Ingenuity відкладення, що залишилися на місці піщаних мілин, які колись існували. Джерело: NASA/JPL-Caltech/Simeon Schmauß

Метою нового польоту була повітряна розвідка маршруту для марсохода Perseverance. Ingenuity «обігнав» ровер, заглибившись у надра стародавньої марсіанської дельти. 46-й політ тривав 135,9 секунди. Під час нього Ingenuity подолав дистанцію в 445 метрів. Максимальна розвинена апаратом швидкість склала 4 м/c, висота ─ 12 метрів.

Під час свого польоту, Ingenuity досяг давніх піщаних відкладень. На думку вчених, вони утворилися за часів, коли на цій території розташовувалися мілини. Аналіз відкладень може дати цінні відомості про геологічну історію дельти. Поруч зі скам’янілими мілинами розташований 900-метровий кратер Белва, чиє дно вкрите піщаними дюнами. У майбутньому він може стати метою для Ingenuity.

Варто зазначити, що минулий політ став для Ingenuity вже четвертим за десять днів. Це є новим рекордом для дрона. Попри складну зимівлю, інженерам вдалося не тільки зберегти, а й збільшити працездатність Ingenuity, що дає можливість зробити масу нових відкриттів.

Раніше ми розповідали про те, як вчені використали дані Ingenuity для вивчення руху пилу в марсіанській атмосфері.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine