Ingenuity здійснив найтриваліший політ майже за рік

16 лютого дрон-вертоліт Ingenuity здійснив новий політ. Під час нього він подолав дистанцію у 390 метрів. Це найкращий показник для дрона майже за цілий рік. Востаннє він здійснив переліт на довшу дистанцію у квітні 2022 року.

Знімок, зроблений дроном-вертольотом Ingenuity під час 43-го польоту. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Новий політ став уже 43-м для Ingenuity. Він тривав 146 секунд. Максимальна розвинена апаратом швидкість становила 4 м/c, висота — 12 метрів.

43-й політ став продовженням недавньої серії переміщень, під час яких Ingenuity поступово заглиблюється в залишки стародавньої річкової дельти, яка колись існувала на дні кратера Єзеро. Його планується використовувати для проведення повітряної розвідки з метою складання маршруту Perseverance та пошуку для нього нових цілей. Крім того, Ingenuity зможе знімкувати недоступні для марсохода ділянки.

Варто зазначити, що Ingenuity вже залишив відносно рівну місцевість, де він діяв протягом першого марсіанського року. За словами фахівців, найближчим часом вони очікують на ще більше ускладнення рельєфу, що значно підвищить ризики для дрона. Йому доведеться діяти у незнайомій місцевості з великою кількістю небезпечних ділянок. Також не виключені випадки втрати зв’язку між Ingenuity та Perseverance через особливості місцевості.

Дрон-вертоліт Ingenuity на Марсі. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS.

Проте інженери мають намір і надалі продовжувати подорож Ingenuity. Невеликий дрон вже багаторазово перевищив свій гарантійний термін служби та навіть зумів пережити зимівлю за дуже непростих умов. Кожен новий день, проведений Ingenuity на Марсі, є експериментом, що дозволяє ще більше розширити межі живучості й можливостей гвинтокрилого апарата.

Раніше ми розповідали про те, як вчені використовували дані Ingenuity для вивчення руху пилу у марсіанській атмосфері.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine