Ingenuity здійснив 42-й політ

4 лютого дрон-вертоліт Ingenuity успішно здійснив новий політ. Під час нього апарат подолав дистанцію у 248 метрів, що є його найкращим досягненням у поточному році.

Знімок марсіанської поверхні зроблений марсіанським вертольотом Ingenuity після завершення свого 42-го польоту. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Новий політ став уже 42-м для Ingenuity. Його основною метою було переміщення дрона ближче до залишків стародавньої річкової дельти, яка зараз досліджується марсоходом Perseverance. 42-й політ Ingenuity тривав 137,17 секунди. За цей час апарат подолав дистанцію у 248 метрів. Максимальна висота становила 10 метрів, швидкість — 3 м/c.

Якщо подивитися на карту переміщень дрона, то можна помітити, що апарат вже залишив відносно рівну місцевість, де він діяв протягом першого марсіанського року. Наступні польоти Ingenuity проходитимуть над територією зі значно складнішим рельєфом.

Карта переміщень дрона-вертольота Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Фахівці місії планують залучити дрон у новій науковій компанії марсохода Perseverance. Він використовуватиметься для проведення повітряної розвідки з метою складання маршруту ровера та пошуку для нього нових цілей. Крім того, Ingenuity зможе знімкувати недоступні для Perseverance ділянки.

Раніше ми розповідали про те, як вчені використовували дані Ingenuity для вивчення руху пилу у марсіанській атмосфері.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine