Зростання вартості місії Mars Sample Return може загрожувати іншим проєктам NASA

NASA запросила 949,3 млн доларів на реалізацію місії MSR (Mars Sample Return) у 2024 році. Ця сума помітно перевищує тогорічну оцінку потреб організації. Подальше зростання витрат на місію може поставити під загрозу реалізацію інших проєктів NASA.

Концепт місії Mars Sample Return. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Місія MSR розробляється NASA у співпраці з ESA. Її метою є доставлення на Землю зразків ґрунту, зібраних марсоходом Perseverance. Наразі реалізацію MSR планується здійснити наприкінці 2020-х років.

Зважаючи на складність архітектури місії, створення й запуск MSR вимагає досить значних фінансових витрат. Так, тільки цього року на неї буде виділено 653,2 млн доларів. Ще недавно NASA оцінювала потреби місії на 2024 рік у 800 млн доларів. Однак, судячи з усього, фахівці недооцінили витрати, необхідні для реалізації такого амбітного проєкту. У нещодавно опублікованому проєкті бюджету NASA, міститься цифра в 949,3 млн доларів, які пропонується виділити на місію у 2024 році.

Поки NASA не повідомила, чим викликане таке значне зростання витрат. Але стає зрозуміло, що це може поставити під загрозу низку інших космічних місій. Наприклад, VERITAS, яка і так фактично вже поставлена на паузу з перспективою скасування в майбутньому.

Під загрозою також перебуває геліосферна місія GDC (Geospace Dynamics Constellation). В її межах планується запустити сузір’я з шести апаратів, призначених для вивчення космічної погоди. Наразі її запуск запланований на 2029 рік, проте поточний варіант бюджету NASA фактично передбачає заморожування місії.

За матерыалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine