NASA приносить вибачення за розбиту мрію людства

NASA вибачилася за не дуже вдалий пост у соціальних мережах, у якому начебто розвіює мрії людства про космічну подорож до Юпітера. На своїй сторінці у соціальній мережі X організація запитала: «Чи хотіли б ви відвідати Юпітер? Навряд чи це станеться. Тому ми пропонуємо вам відправити своє ім’я на борту космічного апарату Europa Clipper, що полетить до газового гіганта 2024 року».

Europa Clipper
Ілюстрація зонда Europa Clipper на тлі Юпітера. Зображення: ESA

Хоча повідомлення й було зроблено з добрими намірами, багато людей у ньому побачили, мовляв NASA взагалі заперечує їхню мрію про можливість космічних подорожей. Інші також розкритикували агентство за те, що воно зневажливо ставиться до інженерів і дослідників.

Через два дні після активного обговорення у коментарях NASA, зрештою, вибачилася за свою публікацію. Агентство написало наступний пост: «Друзі, ми помилилися. Ми хочемо дещо прояснити: ми завжди тягнемося до зірок (і планет, і місяців), і хочемо, щоб те, що ми робимо, надихало вас робити те саме. Ніколи не припиняйте мріяти!»

Завищені очікування

Насправді NASA не зробила нічого поганого. Дійсно, багато космічних відкриттів і досліджень починаються з мрії про подорожі в невідомі простори космосу для розширення меж наших знань. Однак важливо, щоб ці мрії були підкріплені науковими фактами та технологічними реаліями. І тут агентство виконує свою роль — раціонально і науково підходить до космічних відкриттів.

Варто відзначити, що компаній SpaceX, заснована Ілоном Маском, спеціалізується на амбітних проєктах із колонізації інших світів. Тому не дивно, що саме вона максимально критично відреагувала на заяву NASA. Нагадаємо, що у планах приватної космічної фірми є висадка людей на Марс у 2030-х роках.

Негостинний світ Юпітера

Не варто забувати, що Юпітер — це далека планета, розташована на величезній відстані від Землі. Також цей газовий гігант немає твердої поверхні для посадки космічного апарату. Натомість він дуже негостинний для людей: величезний рівень радіації, сильна гравітація, високий атмосферний тиск, потужні вітри та смертоносні блискавки роблять його непридатним для відвідування.

З іншого боку, юпітеріанський супутник Європа може бути цікавим місцем для досліджень. Згідно з висновками вчених, під його поверхнею є справжній океан, у якому, можливо, існує життя. Тому цей супутник може стати об’єктом для майбутніх місій. Однією з них стане Europa Clipper, яка допоможе дослідити цей супутника Юпітера, значно розширивши наші знання про космос.

Раніше ми повідомляли про те, як вірш американської поетеси відправлять на Юпітер.

За матеріалами Gizmodo

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine