Як обговорювати Україну на МКС: NASA випустила посібник для астронавтів

Видання Vox отримало майже повністю невідредаговану копію посібника NASA для астронавтів щодо поводження у соціальних медіа. Рекомендації стосуються не тільки Twitter, а також і Facebook, Reddit, LinkedIn, Twitch, Instagram та навіть Tiktok.

Селфі астронавта Майка Массіміно
Селфі астронавта Майка Массіміно. Фото: Vox

Видання проаналізувало 80 слайдів документа, який пропонує астронавтам погляд на політику агентства в Інтернеті, яке має понад десять штатних SMM-менеджерів та керує 700 обліковими записами в різних соціальних мережах. У посібнику є кілька цікавих вказівок щодо поводження у космосі під час публікацій в Twiter, а також, як брати участь у дискусіях щодо України.

Правила поведінки в Інтернеті з космосу

NASA має власні правила щодо використання соціальних мереж у космосі. Поточний кодекс поведінки для екіпажу Міжнародної космічної станції (МКС) забороняє астронавтам створювати публікації з метою особистої або фінансової вигоди чи розкриття державних таємниць. В іншому розділі вказівок посібник нагадує астронавтам, що соціальні мережі є добровільними, але мають вважатися другорядними, коли на перший план виходить безпека місії та згуртованість екіпажу.

За словами офіцера з комунікацій ESA Марко Трователло, стратеги соціальних мереж Європейського космічного агентства (ESA) щодня спілкуються з астронавтами. Вони надають поради щодо вертикального кадрування, використання хештегів, створення ефективних підписів і вибору тем, які є «крутими або кумедними».

Один зі слайдів посібника для астронавтів
Один зі слайдів посібника для астронавтів

Під час першої повністю приватної місії на МКС Axiom Mission 1 NASA вимагала схвалення публікацій у соціальних мережах, включаючи зображення та відео. Інший слайд показує, що в березні 2022 року NASA запровадила новий процес перегляду зображень і соціальних мереж, створених під час приватних місій астронавтів.

Співробітникам NASA рекомендовано не використовувати TikTok через закон США, який забороняє аерокосмічній адміністрації співпрацювати з компаніями, що належать Китаю. Хоча Саманту Крістофоретті це не зупинило.

До речі, у посібнику є одна цікава деталь: він радить астронавтам припинити роботу, якщо їхнє життя під загрозою. Добра порада для всіх нас!

Політика на орбіті

Окрім особистої безпеки, у настанові також рекомендується політична розсудливість — важлива деталь, враховуючи нинішню напруженість між головними гравцями на МКС — Сполученими Штатами та росією. У лютому цього року після військового вторгнення росії в Україну з’явились рекомендації щодо публікацій цієї теми в соціальних мережах астронавтами на орбіті. Правила публікацій стали жорсткішими, коли минулий голова «Роскосмосу» Дмитро Рогозін публічно заявив, що росія відмовляється співпрацювати з NASA, щоб МКС без російського модуля зійшла з орбіти та впала на Землю.

Представник ESA Трователло зазначив, що хоча агентство не забороняє астронавтам говорити на будь-яку тему, усіма комунікаціями щодо України опікується генеральний директор агентства, щоб зберегти видимість неупередженості в космосі. Астронавтам рекомендувалось не торкатися теми політики у розмовах з росіянами, а зосередитися на обговоренні науки, технологіях та діяльності у космосі.

Космічні туристи на МКС у межах приватної місії Axiom 1, певно, теж були ознайомлені з інструкціями, як відповідати на запитання про війну між росією та Україною, адже на борту космічної станції є російські космонавти.

Хоча для більшості з нас тут, на Землі, соціальні мережі залишаються просто ще одним способом витрачати час в Інтернеті, вони вважаються формою суспільних послуг для членів екіпажу NASA, які популяризують космос та науку для зацікавлених людей.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти розважаються на орбіті.

За матеріалами Vox

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine