Путін звільнив Рогозіна з посади голови «Роскосмосу»

Дмитра Рогозіна звільнили з посади голови космічної агенції Росії. На його місце було призначено колишнього військового Юрія Борисова. До цього він був віце-прем’єром із питань оборонно-промислового комплексу.

Юрій Борисов очолив корпорацію «Роскосмос»
Юрій Борисов — новий голова «Роскосмосу». Джерело: Вікіпедія

Юрій Борисов — новий очільник «Роскосмосу»

У п’ятницю, 15 липня, головою державної корпорації «Роскосмос» призначено Юрія Борисова. Про це йдеться у наказі путіна, розміщеному на офіційному сайті кремля. Досі цю посаду обіймав Дмітрій Рогозін, відомий своїми одіозними виступами.

Юрій Борисов — колишній військовий, пов’язаний із військами ППО. Під час служби у радянській армії здобув освіту в галузі математики в Московському державному університеті. Після виходу у відставку очолював оборонні підприємства, пізніше був заступником міністра промисловості та торгівлі.

На цій посаді він займався впровадженням супутникової системи навігації «ГЛОНАСС». У 2012 — 2018 роках був заступником міністра оборони. З 2018-го і до сьогодні Борисов обіймав посаду віцепрем’єра з питань оборонно-промислового комплексу.

Доля Дмітрія Рогозіна

Доля Дмітрія Рогозіна, який очолював «Роскосмос», поки що лишається невідомою. На своїй посаді він став відомим завдяки вчинкам, далеким від політичної нейтральності. Зокрема, кілька днів тому, коли про його можливу відставку вже ходили чутки, він заборонив російським космонавтам використовувати європейську руку-маніпулятор.

Однак не варто розраховувати на те, що він упав у немилість. За інформацією деяких джерел, для нього вже підготовлене місце в адміністрації путіна. Щоправда, яке — поки не розголошується. Цілком можливо, що саме він очолить цю структуру.

За матеріалами www.pravda.com.ua

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь:https://t. me/ustmagazine