«Роскосмос» більше не вироблятиме санчата

Одне з дочірніх підприємств корпорації «Роскосмос» РКЦ «Прогрес» більше не вироблятиме дитячі санчата. Тепер замість них обіцяють продукцію військового призначення.

Космічні санчата
Зелені санчата «Прогресу». Джерело: vc.ru

Санчата «Прогресу» більше не їдуть

Ракетно-космічний центр «Прогрес», розташований у російському місті Самара, зняв з виробництва дитячі санчата. Як розповідає керівництво підприємства, цей транспортний засіб уже деякий час реалізовувався тільки зі складу. Тепер його виробництво буде остаточно згорнуте.

«Прогрес» є частиною корпорації «Роскосмос», очолюваної одіозним дмітрієм рогозіним, який відомий своїми погрозами НАТО тим, що слідкує за ними. При цьому він чомусь не слідкує за власними виробничими потужностями, які вже кілька років, як змушені перейти на виробництво конверсійної продукції.

Зокрема, той самий РКЦ «Прогрес», крім санчат, уже кілька років виробляє медичні одноразові шприци, катери, моторні човни та машинки для формування рогаликів. Звичайно, інженери NASA теж часто адаптують для земних потреб свої космічні технології, але це має зовсім не такий вигляд.

Диверсифікація виробництва від дмітрія рогозіна

РКЦ «Прогрес» — це саме те підприємство, яке виробляє космічний корабель «Союз». Але, як і весь «Роскосмос», воно потрапило під санкції через вторгнення військ путіна в Україну. Тож тепер вони сидять і без західних замовлень, і без іноземної техніки.

У цих умовах рогозін почав говорити про диверсифікацію виробництва. На його думку, «Роскосмос» може зробити велетенський ривок і почати замість санчат створювати апарати магнітно-резонансної томографії. З урахуванням віку керівництва держави-агресорки та чуток про стан здоров’я її лідера, ця ініціатива є цілком зрозумілою.

Менш зрозумілим лишається те, кому заважали санчата «Прогресу». Можливо, їхнє виробництво займало занадто багато інтелектуальних ресурсів, необхідних для створення ракет «Сармат». А можливо, росіяни, знаючи якість усього, що виробляє рогозін, відмовлялися купувати у нього навіть настільки перевірений часом засіб пересування.

За матеріалами vc.ru

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine