Космічне послання у пляшці: NASA запропонувала всім охочим відправити ім’я до Європи

NASA повідомила про старт ініціативи «Послання в пляшці» (Message in a Bottle). У її межах будь-хто зможе надіслати своє ім’я до Юпітера та його супутників.

Логотип ініціативи Message in a Bottle. Джерело: NASA

У 2024 році NASA планує запустити одну зі своїх головних місій поточного десятиліття — Europe Clipper. Її основною метою стане Європа — супутник Юпітера, під крижаною поверхнею якого ховається гігантський океан. Крім численного наукового навантаження, зонд також нестиме невелике «пасхальне яйце» — поему «На славу таємниці: поема для Європи». Її написала спеціально для місії Ада Лімон. У 2022 році Бібліотека Конгресу назвала її 24-ю поетесою-лауреаткою США.

Щоб привернути додаткову увагу до проєкту, NASA запропонувала всім охочим підписати поему і, таким чином, відправити своє ім’я до Європи. Воно буде вигравіюване на спеціальному мікрочипі разом із текстом твору Ади Лімон і встановлене на корпусі Europa Clipper.

Приймання імен здійснюватиметься до 31 грудня 2023 року. Для того, щоб відправити своє ім’я до Європи, необхідно заповнити коротку форму за наступним посиланням.

Наразі Europa Clipper перебуває у складальному цеху Лабораторії реактивного руху NASA. Після завершення складання апарат пройде серію тестів, що мають засвідчити його готовність до космічного польоту, після чого він буде доставлений на мис Канаверал. Запуск місії запланований на жовтень 2024 року, для нього буде залучена ракета Falcon Heavy. Планується, що апарат досягне Юпітера влітку 2030 року.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine