Вірш американської поетеси відправлять на Юпітер

Американська поетеса Ада Лімон присвятила майбутній космічній місії Europa Clipper вірш In Praise of Mystery: A Poem for Europa. Він буде вигравійований на борту апарата, який полетить досліджувати супутники Юпітера.

Поетесса Ада Лімон у Лабораторії реактивного руху
Поетеса Ада Лімон у Лабораторії реактивного руху. Джерело: Gregory M. Waigand/NASA via AP

Вірш на честь Europa Clipper

Американська поетеса Ада Лімон у четвер, 1 червня, прочитала у Бібліотеці Конгресу США свою поему, чи, скоріше, великий вірш In Praise of Mystery: A Poem for Europa. Він присвячений майбутній місії Europa Clipper, яку NASA готується запустити для дослідження крижаних супутників Юпітера.

47-річна Ада Лімон — авторка збірок Bright Dead Things та The Carrying. Останні два роки вона є лауреаткою премії Бібліотеки конгресу США, і саме їй довірили написати вірш, який буде вигравійований на поверхні космічного апарата.

Сама Лімон розповідає, що, попри свою досвідченість, багато хвилювалася. Через офіційний характер твору, їй важко було його написати. І тільки порада чоловіка «писати як для себе» допомогла їй згадати дитинство, коли вона дивилася в траву і бачила там цілий світ. Саме це допомогло їй зрозуміти, як зробити космічну тематику доступною.

«Зрештою, те, що змусило мене написати поему, — це усвідомлення того, що, вказуючи на інші планети, зорі й місяці, ми також визнаємо величезний дар, яким є наша планета Земля. Вказувати назовні — це також вказувати всередину», — заявила поетеса.

«Послання у пляшці»

Місія Europa Clipper має за свою головну мету дослідження Європи, де, як вважають вчені, під крижаною поверхнею криється океан рідкої води. Очікується, що вона стартує у жовтні 2024 року і її шлях до Юпітера займе кілька років. Там апарат NASA складе компанію європейському зонду JUICE, який запустили в космос цієї весни.

NASA хоче, аби якомога більше людей відчули свою причетність до цієї події, тому організувала кампанію Message In a Bottle, у межах якої кожен міг написати короткий текст, який би потім полетів до Юпітера.

Вірш на п’ять строф важко назвати коротеньким, проте в Ади Лімон у цій програмі була особлива роль. Вона була головним заохочувачем людей звернути увагу на цю програму і щось написати.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine