Космічні компанії США відзвітували за перший квартал 2022 року. І виробники ракет, і супутникові оператори зіткнулися із численними труднощами. Більшість компаній демонструють зниження фінансових показників.
Компанії відзвітували за перший квартал
Космічні компанії США опублікували свою звітність за перший квартал 2022 року. Більшість із них демонструють втрату прибутків і зниження надходжень. Причини цього є різноманітними, однак у більшості випадків головною проблемою виступає розрив ланцюжків постачання.
Минулий рік відзначився рекордною кількістю компаній, пов’язаних із орбітальною діяльністю. Більшість з них виходили на ринок цінних паперів через так звані SPAC — угоди щодо цільового продажу акцій, які передбачають злиття компаній.
Ще взимку фінансові спеціалісти були налаштовані обережно щодо майбутнього космічної галузі. Вони побоювалися, що більшість цих угод не виправдають себе. Але проблеми із логістикою викликали проблеми навіть у вже перевірених часом компаній.
Космічні компанії з найбільшими проблемами
Одна з провідних космічних компаній США — Planet досі не опублікувала свій фінансовий звіт. Це пов’язано з особливістю її фінансового обліку. Лідером з падіння прибутків виявилася Astra. Виробник надлегких ракет цього роду двічі намагався їх запустити. Одна спроба завершилася аварією, а друга – була успішною. Загальне падіння прибутків становить 66 відсотків.
На 62 відсотки знизилися фінансові показники іншого невеликого виробника ракет Rocket Lab. Ані успішні запуски супутників BlackSky в кінці минулого року, ані новий контракт на запуск HawkEye не змогли вберегти компанію від проблем. Значні збитки також понесли виробники супутників Spire Global та Satellogic. Їх прибутки впали на 56 та 51 відсоток відповідно.
Які компанії постраждали найменше
Варто зазначити, що значні фінансові проблеми спостерігаються і у решти космічних компаній. Terran Orbital, Virgin Galactic, BlackSky, Telesat, Redwire, Virgin Orbit, Mynaric, Momentus — усі вони демонструють зниження фінансових показників від 30 до 50 відсотків.
Виключення становлять тільки ViaSat, Aerojet Rocketdyne та AST SpaceMobile. Вони переважно працюють із великими державними замовленнями. Проблеми із ланцюжками постачання вдарили по них, але виявилися некритичними. Зниження фінансових показників цих компаній склало від 5 до 18 відсотків.
Єдиною з великих компаній, яка за перший квартал 2022 року збільшила свої прибутки стали Maxar Technologies. Це не дивно з огляду на те, який шалений попит на їхні знімки спостерігається у зв’язку із війною в Україні. Однак навіть у них зростання становить усього 1 відсоток.
За матеріалами: www.cnbc.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine