Astra запустить ракету з території британського космопорту

Компанія Astra Space заявила про намір розпочати запуск своїх ракет з території космопорту Саксаворд, розташованого на острові Анст у північній частині Шетландського архіпелагу. Перша місія запланована на 2023 рік.

Космопорт Саксаворд
Запуск ракети з території космопорту Саксаворд (концепт). Джерело: Shetland Flyer Aerial Media

Компанія Astra Space була заснована 2016 року. Основним напрямом її діяльності є розробка доступних малих носіїв, здатних виводити вантажі на навколоземні орбіти. Спочатку компанія здійснювала свої запуски з космодрому Кадьяк, розташованого на однойменному острові біля узбережжя Аляски. Перші чотири спроби виявилися невдалими, п’ятий запуск завершився успіхом. Після цього Astra Space перенесла діяльність на мис Канаверал. Перший запуск із нового майданчика завершився невдачею, другий був успішний.

Попри дуже нерівну пускову статистику та велику кількість аварій, керівництво Astra Space планує розширення своєї діяльності та вихід на міжнародний ринок. Частиною цієї стратегії є запуск ракет з інших країн. 10 травня керівництво компанії заявило про досягнення домовленості з власниками британського космопорту Саксаворд. У разі отримання дозволу від місцевої влади Astra Space має намір здійснити свій перший міжнародний запуск уже 2023 року.

За словами керівництва Astra Space, її пускова система є мобільною і може бути швидко доставлена ​​до будь-якої точки світу в стандартному транспортному контейнері, а для підготовки запуску необхідно лише шість осіб. У компанії сподіваються, що успішні старти з території Саксаворда залучать як приватних клієнтів, так і держави, які не мають розвиненої пускової інфраструктури.

Rocket 3.3 компанії Astra на стартовому майданчику. Джерело: Astra

Варто зазначити, що Astra це далеко не єдина американська компанія, яка має плани щодо використання космопорту Саксаворд. У 2021 році Lockheed Martin заявила про намір розпочати запуск ракет RS1 з його території. Перша місія була запланована на кінець 2022 року. Проте вибух другого ступеня RS1 під час недавніх наземних тестів поставив під сумнів ці плани.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine