Ракета компанії ABL Space Systems вибухнула під час наземних випробувань

Другий ступінь ракети RS1 компанії ABL Space Systems вибухнув під час наземних випробувань. Постраждалих внаслідок вибуху немає. Інцидент стався 19 січня на території Космічного та повітряного порту Мохаве у Каліфорнії.

Вибух ракети RS-1
Стовп чорного диму над місцем вибуху. Джерело: ALERTWildfire

Що відомо про вибух ракети

19 січня 2022 року о 13:30 за місцевим часом (3:30 20 січня за київським часом) на території Космічного та повітряного порту Мохаве у Каліфорнії пролунав вибух. Після цього над однією з будівель піднявся стовп чорного диму. Виникла пожежа, яку ліквідували за 20 хвилин.

Згідно з повідомленнями очевидців, вибух стався на території випробувального комплексу компанії ABL Space Systems. Це підприємство займається розробкою легких носіїв для виведення на орбіту вантажів. Судячи з усього, вибухнула одна з ракет, що саме проходила наземні випробування. Про людські жертви не повідомляється. Інформацію підтвердив президент ABL Space Systems Ден П’ємонт.

«Сьогодні вдень ми втратили другий ступінь RS1 через аномалію під час тестів. Усі у безпеці. Команда здійснила чудову роботу щодо того, аби відстежити аномалію та врятувати випробувальний стенд», —

сказав він.

Що собою являє ABL Space Systems

Компанія ABL Space Systems — молода і невелика команда, й носій RS1 у них також досить скромний. Це двоступенева ракета, яка використовує розроблені компанією двигуни Е2. У якості палива та окиснювача застосовуються керосин та рідкий кисень. Другий ступінь ракети має один двигун Е2, тоді як перший — дев’ять таких двигунів. RS1 здатна виводити на низьку навколоземну орбіту 1350 кг корисного вантажу. При цьому орієнтовна вартість запуску складатиме 12 млн доларів.

Проблема лише в тому, що досі жодного пуску ABL Space Systems так і не здійснила. Перший пуск RS1 планувався до кінця 2021 року, але нічого нового відтоді про свої плани компанія так і не повідомила. А тепер стався цей вибух.

Попри це, у жовтні минулого року підприємству вдалося зібрати 200 млн доларів на додачу до тих 170 млн, що вже були. Крім того, у квітні 2021-го ABL Space Systems підписала угоду з Lockheed Martin на пуск як мінімум 58 ракет RS1. А в листопаді — контракт на запуск двох прототипів супутника з Amazon для проєкту «Купер».

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine