ABL Space Systems запустить прототипи супутників Amazon

Amazon планує відправити в космос два перші прототипи супутників Kuiper у четвертому кварталі 2022 року. Для запуску буде використана мала ракета RS1, яку створить компанія ABL Space Systems. Обидві сторони вже підписали пускову угоду.

Ракета RS1 (концепт). Джерело: ABL Space Systems

У 2019 році Amazon офіційно оголосила про свої плани створити власне супутникове сузір’я, призначене для надання послуги глобального інтернету. Воно отримало назву Project Kuiper. Угруповання складатиметься з 3226 апаратів, розгорнутих на орбітах висотою 590, 610 і 630 км.

Два перші прототипи апаратів тестуватимуть усі основні технології та функції, закладені в серійні супутники — від здатності з’єднуватися з терміналами користувача та передавати дані до методики зведення з орбіти після завершення експлуатації.

Потім розпочнеться розгортання першого ешелону Kuiper. На цьому етапі запустять 578 апаратів. Це мінімальна кількість супутників, необхідна для досягнення початкової працездатності системи. Вони будуть розгорнуті у два угруповання, що зможуть забезпечити покриття територій між 39° пн.ш. та 56° пн.ш., а також 39° пд.ш. та 56° пд.ш. У квітні поточного року Amazon придбала дев’ять ракет Atlas V для запусків сузір’я Kuiper. Передбачається, що інші апарати виводитимуться за допомогою носія New Glenn, що розробляється компанією Джеффа Безоса Blue Origin.

Супутникове сузір’я Kuiper (концепт). Джерело: Amazon

Щодо ABL Space Systems, то її ракета може вивести до 1350 кг корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту за орієнтовної вартості 12 млн доларів. Зараз інженери компанії посилено готуються до запланованого на кінець року першого орбітального випробування носія. Його запустять з території космодрому Кадьяк на Алясці.

За матеріалами https://spacenews.com

Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися
Вчені знайшли спосіб передбачати найтяжчі магнітні бурі