Пуск ракети Astra завершився аварією

Перший комерційний пуск малої ракети Astra Space компанії Astra Space завершився аварією. Вона сталася на етапі відділення першого ступеня та призвела до втрати корисного навантаження.

10 лютого аерокосмічний стартап Astra Space здійснив новий пуск свого малого носія Rocket 3.3. Це була перша комерційна місія в історії компанії та перший старт ракети Astra з мису Канаверал. До цього компанія здійснювала пускові операції лише на космодромі Кодьяк на Алясці.

Початковий етап польоту Rocket 3.3 пройшов у штатному режимі. Аварія сталася після відділення першого ступеня. Судячи з кадрів телеметрії, другий ступінь Rocket 3.3 почав безладно обертатися. Пізніше компанія визнала втрату корисного навантаження. Причина аварії поки що залишається невідомою.

Rocket 3 має двоступінчасту конструкцію та може доправити 50 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. На борту загиблого носія перебували чотири малі супутники, створені в навчальних цілях різними американськими науковими установами. Їхній запуск фінансувався NASA в межах програми ELaNa (Educational Launch of Nanosatellites). За це аерокосмічна адміністрація заплатила Astra Space 3,9 млн доларів.

Rocket 3.3 на стартовому майданчику на мисі Канаверал. Джерело: Astra

На сьогодні Astra Space зробила шість спроб відправити свою ракету в космос. Лише одна з них у листопаді 2021 року завершилася успіхом. Носії були втрачені під час різних аварій, що траплялися як під час передстартової підготовки, так і після запуску.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine