Astra Space запустить освітні супутники

5 лютого космічний оператор Astra Space здійснить пуск своєї ракети Rocket 3.3. На орбіту виведуть чотири супутники, створені з освітньою метою. Це буде перший комерційний старт компанії.

Наступний запуск Rocket 3.3 виведе на орбіту освітні супутники
Пуск ракети Astra Space. Джерело: Astra / John Kraus

Приватна компанія запустить освітні супутники

1 лютого американська приватна компанія Astra Space оголосила, що 5 числа цього місяця запустить ракету Rocket 3.3. Старт має відбутися після першої години дня за місцевим часом із комплексу 46 на мисі Канаверал.

Запуск отримав назву Educational Launch of Nanosatellites (ELaNa) 41. Він стане частиною програми аерокосмічної адміністрації США (NASA) з відправлення у космос кубсатів, створених з навчальною метою. Цього разу ракета Astra Space має вивести на орбіту чотири таких освітні супутники.

Три з них створені в університетах. BAMA-1 — дітище Університету Алабами, на ньому мають відпрацювати технологію екстреного сходу з орбіти. INCA — з Державного університету Нью-Мексико — допоможе уточнити моделі погоди. QubeSat — з Університету Каліфорнії — випробує квантові гіроскопи. Четвертий супутник — RS-51 — створений у Космічному центрі Джонсона з метою продемонструвати деякі перспективні технології будівництва кубсатів.

Перший комерційний запуск Astra Space

Місія ELaNa стане першим запуском, який Astra Space здійснить з мису Канаверал. Також вперше буде використана ракета Rocket 3.3 для виведення в космос справжніх супутників. Досі старти носіїв компанії проходили з космодрому на Алясці. Останній із них відбувся у листопаді минулого року і завершився успішним досягненням орбіти.

Astra Space — невелика компанія, яка спеціалізується на створенні ракет легкого класу. Свою ліцензію на здійснення космічних польотів вона отримала восени 2020 року. Особливістю цього документа є те, що він дозволяє здійснювати старти не з одного, а з різних майданчиків. Маленькі освітні супутники є дуже вдалим вибором вантажу для місії, у якій компанія випробує свої сили.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine