Rocket Lab отримала контракт на запуск супутників HawkEye

Компанія HawkEye 360 обрала пускового оператора Rocket Lab для виведення на орбіту нової партії своїх супутників, призначених для перехоплення та аналізу радіосигналів. Про це йдеться в опублікованому 19 квітня офіційному пресрелізі.

Супутники HawkEye 360

Наразі супутникове угруповання HawkEye 360 складається з трьох апаратів на 575-кілометрових орбітах. Вони займаються відстеженням радіочастотних сигналів, які потім аналізуються з використанням спеціалізованих алгоритмів та засобів машинного навчання. Супутники дозволяють визначати точне положення радіостанцій, радіомаяків, морських радіолокаційних систем та супутникових телефонів.

Супутники HawkEye 360 в уявленні художника. Джерело: UTIAS Space Flight Laboratory

Апарати HawkEye 360 можна використовувати для оцінки точності роботи систем глобального позиціювання. Зокрема, вони зафіксували порушення роботи GPS на ділянках території України, куди вдерлися російські війська. У компанії вважають, що це пов’язано зі спробами військових заглушити сигнали системи.

Перший американський запуск для Rocket Lab

Загалом Rocket Lab отримала контракт на запуск 15 супутників HawkEye 360. Три з них вирушать у космос як попутний вантаж наприкінці 2022 року, решта дванадцять буде виведена на орбіту під час двох окремих запусків.

Ракета Electron на стартовому майданчику космодрому на острові Воллопс. Джерело: Rocket Lab

Варто зазначити, що першу партію HawkEye 360 ​​запустять із території середньоатлантичного регіонального космопорту MARS. Він розташований на острові Воллопс біля узбережжя штату Вірджинія. Це буде перша місія, запущена Rocket Lab із території США. Спочатку компанія планувала почати використовувати космодром ще наприкінці 2020 року, але наслідки пандемії COVID-19 та проблеми з переобладнанням стартового майданчика призвели до відстрочок та перенесень, що затягнули початок її експлуатації на два роки.

Нагадаємо, що вже у травні Rocket Lab планує відправити до Місяця апарат CAPSTONE, призначений для перевірки орбіти станції Gateway. Ця місія стане першим міжпланетним запуском в історії компанії.

За матеріалами https://www.businesswire.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine