Rocket Lab встановила ракету Electron на космодромі Воллопс

Компанія Rocket Lab вперше вивезла ракету Electron на стартовий майданчик LC-2 Середньоатлантичного регіонального космопорту MARS, розташованого на острові Воллопс біля узбережжя штату Вірджинія.

Операція проводилася в рамках підготовки 1-го запуску носія з американської території.
Electron був встановлений у вертикальному положенні на стартовому столі, після чого інженери провели комплексну перевірку кріплень, систем зв’язку, подачі енергії та палива, а також провели радіочастотні випробування. Тестування завершилися пробним включенням 9 двигунів Rutherford, встановлених на першому ступеню ракети.

У жовтні 2018 р. Rocket Lab оголосила про те, що тут є місце для розміщення 2-го стартового комплексу з метою інтенсифікації космічних запусків. Крім того, наявність пускового майданчика в США допоможе отримати додаткові замовлення від американських державних організацій і військових структур. Керівництво Rocket Lab вирішило не орендувати вже наявний стартовий стіл, а побудувати його самостійно.

Будівельні роботи на острові Воллопс почалися в лютому 2019 р. і завершилися в грудні того ж року. Карантинні заходи, введені через пандемію коронавірусу, вплинули на хід сертифікації комплексу. Але в компанії сподіваються, що вже в найближчі місяці отриматють дозвіл на проведення запусків. Поки що перша американська місія Electron запланована на 3 квартал 2020 р., в рамках якаї ракета повинна буде вивести на орбіту експериментальний апарат американських повітряних сил.

За матеріалами: https://www.rocketlabusa.com