Головна Новини Rocket Lab встановила ракету Electron на космодромі Воллопс

Rocket Lab встановила ракету Electron на космодромі Воллопс

Без рубрики

Компанія Rocket Lab вперше вивезла ракету Electron на стартовий майданчик LC-2 Середньоатлантичного регіонального космопорту MARS, розташованого на острові Воллопс біля узбережжя штату Вірджинія.

Операція проводилася в рамках підготовки 1-го запуску носія з американської території.
Electron був встановлений у вертикальному положенні на стартовому столі, після чого інженери провели комплексну перевірку кріплень, систем зв’язку, подачі енергії та палива, а також провели радіочастотні випробування. Тестування завершилися пробним включенням 9 двигунів Rutherford, встановлених на першому ступеню ракети.

У жовтні 2018 р. Rocket Lab оголосила про те, що тут є місце для розміщення 2-го стартового комплексу з метою інтенсифікації космічних запусків. Крім того, наявність пускового майданчика в США допоможе отримати додаткові замовлення від американських державних організацій і військових структур. Керівництво Rocket Lab вирішило не орендувати вже наявний стартовий стіл, а побудувати його самостійно.

Будівельні роботи на острові Воллопс почалися в лютому 2019 р. і завершилися в грудні того ж року. Карантинні заходи, введені через пандемію коронавірусу, вплинули на хід сертифікації комплексу. Але в компанії сподіваються, що вже в найближчі місяці отриматють дозвіл на проведення запусків. Поки що перша американська місія Electron запланована на 3 квартал 2020 р., в рамках якаї ракета повинна буде вивести на орбіту експериментальний апарат американських повітряних сил.

За матеріалами: https://www.rocketlabusa.com

Поделиться