Rocket Lab вивела на орбіту ще два супутники BlackSky

8 грудня Rocket Lab запустила ще одну пару супутників BlackSky на орбіту, за день після того, як компанія виграла контракт з японською фірмою на три запуски апаратів радіолокаційної розвідки.

Ракета Rocket Lab Electron стартувала з Launch Complex One у Новій Зеландії о 19:02 за східним поясним часом. Приблизно через годину ракета вивела свій корисний вантаж із двох супутників дистанційного зондування Землі BlackSky на орбіту на висоті 430 км під кутом нахилу 42°.

Старт відбувся лише через три тижні після того, як Electron під час попереднього запуску з того ж місця вивів на орбіту два інших супутники BlackSky. Згідно з контрактом зі Spaceflight, на початку 2022 року має відбутися третій запуск. Крім того, BlackSky відправила два інших супутники на SpaceX Falcon. Загалом на орбіті наразі 12 супутників компанії, що дозволить їй досягти періодичності зйомки на «ключових ринках» до шести разів на день.

Перший запуск Electron відбувся 2017-го. Поточна місія ‎A Data with Destiny стане 23-ю загалом і шостою за 2021 рік. Упродовж цього часу в Electron сталося три невдалі запуски. У червні Rocket Lab отримала дозвіл від Федерального управління цивільної авіації США (FAA) на відновлення запусків цього носія.

Напередодні польоту Electron Rocket Lab також оголосила про укладання контракту зі Synspective, японською компанією, яка розробляє групу супутників із синтетичною апертурою (SAR) на три запуски у 2022 та 2023 роках. Кожен запуск буде переносити один апарат StriX SAR. Перший супутник компанії StriX-α Rocket Lab запустила у грудні 2020 року.