Rocket Lab має намір відновити запуски Electron

Rocket Lab отримала дозвіл від Федерального управління цивільної авіації США (FAA) відновити запуски носія Electron. Про це йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті компанії.

Запуск ракети Electron. Джерело: Rocket Lab

Останній на даний момент старт ракети Electron відбувся 15 травня. Перший ступінь відпрацював в штатному режимі і успішно відокремився від носія, а потім приземлився в океан на парашуті. Однак незабаром після активації двигуна другого ступеня бортовий комп’ютер виявив аномалію і в цілях безпеки ініціював процедуру його відключення. Це призвело до втрати ракети і корисного навантаження.

Відповідно до прес-релізу Rocket Lab, аналіз телеметрії показав, що аномалія мала комплексний характер і була викликана поєднанням відразу кількох чинників. Інженерам компанії вдалося відтворити нештатну ситуацію під час випробувань, і зараз вони працюють над тим, щоб виключити її повторення під час наступних запусків. У той же час представники Rocket Lab поки не озвучили, які конкретно обставини привели до відключення двигуна.

Перший ступінь ракети Electron, що приземлився в океан. Джерело: Rocket Lab

Глава компанії Пітер Бек також поділився деякими подробицями про стан поверненого першого ступеня. За його словами, новий тепловий екран успішно захистив його під час входу в атмосферу, а огляд двигунів не виявив ніяких істотних відхилень. Уже найближчим часом інженери компанії проведуть вогневе випробування, щоб оцінити їх працездатність.