Космічна галузь США сповнена обережного оптимізму

Минулий рік компанії космічної сфери США провели на підйомі. Однак існують серйозні побоювання, що цей підйом може змінитися різким падінням. Оцінки фахівців щодо майбутнього галузі у 2022 році різняться. Вкладено багато грошей, але космос — річ непередбачувана.

Співчробітники Virgin Orbit святкують випуск на ринок акцій своєї компанії
Співробітники Virgin Orbit святкують випуск на ринок акцій своєї компанії. Джерело: spacenews.com

З чим компанії увійшли у 2022 рік

2021-й для підприємств космічної галузі виявився роком надій та обережного оптимізму. Великих проблем, яких усі побоювались, так і не сталося. Замість цього було чимало перспективних об’єднань невеликих інноваційних проєктів із великими досвідченими компаніями. І тепер усі чекають, що вони «вистрілять».

Або «не вистрілять». Бо під кінець року зацікавленість у подібних угодах пішла на спад. Причиною цього став високий рівень викупу. Замість того, аби тримати акції об’єднаних компаній, колишні керівники інноваційних проєктів продавали їх. І це значно знижувало суму виторгу. Загальну ситуацію добре охарактеризував у своєму виступі на конференції SpaceCom виконавчий віцепрезидент Voyager Space Ерік Сталлмер:

Попереду повно ям. Особливо зважаючи на той тип вкладень, які відбуваються у цих компаніях. Я сам вклав частину своїх грошей у ці фірми. Я називаю це «веселим вкладом». Але ці гроші більше не веселі. У цьому немає нічого смішного. Думаю, що втрачу кошти з ймовірністю 50 відсотків. —

сказав він.

Чи здійснить прорив Virgin Orbit?

Однією з компаній, які гучно заявили про себе 2021 року, стала Virgin Orbit. Однак на її прикладі можна простежити, наскільки нестабільними на ринку є космічні підприємства. Вже у перший тиждень торгів акції Virgin Orbit катастрофічно впали. Але майже одразу їхня ціна знову відновилася. А 14 січня цього року, на другий день після того, як компанія здійснила свій третій успішний орбітальний політ, її акції знову впали, цього разу на 9 відсотків.

І справа не лише у самій Virgin Orbit. Таких компаній, як вона, у галузі дуже багато. І саме це примушує експертів губитися в оцінках та нервувати. Бо, з одного боку, приватний космос здається настільки успішним, наскільки він не був, мабуть, ніколи, а з іншого — є стійке відчуття біди, що підкралася зовсім близько.

За матеріалами: spacenews.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine