ULA замовив 116 двигунів для ракети Vulcan

Компанія Aerojet Rocketdyne оголосила про отримання великого замовлення від пускового оператора ULA (United Launch Alliance, спільне підприємство Boeing та Lockheed Martin). Угода передбачає постачання 116 двигунів RL10C-X. Вони будуть використовуватися на верхньому ступені нової ракети Vulcan.

Ракета Vulcan

Ракета Vulcan має замінити Atlas V — головну «робочу конячку» ULA двох минулих десятиліть. Її розробка почалася 2014 року невдовзі після захоплення росією Криму, коли американський уряд вирішив з метою національної безпеки позбутися залежності, пов’язаної з російськими двигунами РД-180 (вони встановлюються на першому ступені Atlas V).

Ракета Vulcan (концепт). Джерело: ILA

Новий носій матиме двоступеневу конструкцію з можливістю додавання бічних твердопаливних прискорювачів. У найпотужнішій конфігурації ракета зможе виводити до 27 тонн на низьку навколоземну орбіту.

Перший ступінь Vulcan оснащений двома метановими двигунами BE-4, побудованими компанією Blue Origin. Саме проблеми із цим силовим агрегатом стали однією з основних причин кількох переносів дати першого пуску Vulcan. Але, судячи з недавніх новин, Blue Origin вдалося довести двигун до льотного стану. Перший пуск Vulcan має відбутися до кінця цього року.

Двигун RL10C-X

Другий ступінь Vulcan екіпірований парою кисень-водневих двигунів RL10C-X. Вони є модифікацією двигуна RL-10, що використовувався на безлічі американських ракет, починаючи від Saturn I та завершуючи Delta 4 Heavy. Інженери внесли кілька змін до конструкції агрегату. Зокрема, його головний інжектор та основна камера згоряння надруковані на 3D-принтері, а сопло виготовлене з композитних матеріалів.

Прожиг двигуна RL10. Джерело: Aerojet Rocketdyne

Таке велике замовлення на RL10C-X пов’язане з нещодавньою угодою, в процесі якої Amazon замовив 38 ракет Vulcan. Вони будуть використані для розгортання системи глобального супутникового інтернету Kuiper. З урахуванням цього контракту ULA доведеться щонайменше вдвічі збільшити частоту пусків ракети Vulcan. Це своєю чергою вимагає істотного нарощування темпів виробництва нових ракет та їхніх компонентів.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна