Virgin Orbit розраховує провести перший запуск із Великобританії у серпні

Virgin Orbit розраховує провести перший орбітальний запуск ракети LauncherOne з Великобританії наприкінці серпня. Про це повідомив головний стратег компанії Джим Сімпсон.

Літак Cosmic Girl із підвішеною ракетою LauncherOne. Джерело: Virgin Orbit

За словами Сімпсона, запуск із території Великобританії буде здійснений після місії Straight Up. У її рамках ракета LauncherOne має вивести на орбіту сім урядових вантажів. Наразі ця місія запланована на кінець червня – липень.

Ракета LauncherOne запускається за схемою повітряного старту з літака-носія (модифікований Boeing 747-400). Це дозволяє організувати запуск практично з будь-якої точки Землі, де є злітно-посадкова смуга та необхідна інфраструктура. Що стосується Великобританії, це космопорт Корнуолл на південному заході Англії. Варто зазначити, що поки Virgin Orbit не отримала ліцензії від місцевого регулятора на запуск. Але в компанії розраховують залагодити всі формальності до серпня.

Корисні навантаження для першої британської місії Virgin Orbit вже вибрані. Загалом, LauncherOne виведе на орбіту шість космічних апаратів. Серед них пара розроблених міністерством оборони Великобританії кубсатів, супутники морського стеження та моніторингу навколишнього середовища, а також перший оманський супутник.

Майбутні плани Virgin Orbit

У Virgin Orbit також торкнулися своїх планів по модернізації LauncherOne. Компанія планує збільшити її вантажність з 300 до 350 кг на сонячно-синхронну орбіту. Також інженери Virgin Orbit займаються розробкою третього ступеня ракети. Як один із варіантів розглядається використання електробуксира, який зможе виводити до 180 кг вантажу на геостаціонарні орбіти та до 150 кг вантажу на траєкторію польоту до Місяця.

Запуск LauncherOne. Джерело: Virgin Orbit

Крім того, фахівці Virgin Orbit вивчають можливість повторного використання перших ступенів LauncherOne. Зокрема, розглядається ідея використання для їх посадки парашутів. І, нарешті, компанія також анонсувала намір створити потужнішу ракету LauncherTwo, яка зможе виводити втричі більше вантажу в порівнянні з LaucnherOne.

Ви також можете почитати про плани Astra Space побудувати потужнішу ракету.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine