Космопорт Корнуолл розпочне суборбітальні запуски після отримання дозволу

Цьогоріч у Великобританії має запрацювати космодром Корнуолл. З нього здійснюватиме свої суборбітальні польоти компанія Virgin Orbit. Проте держане авіаційне управління досі не дало свого дозволу на це.

Космопорт Корнуолл
Космопорт Корнуолл. Джерело: Spaceport Cornwall

Космопорт Корнуолл

У 2022 році компанія Virgin Orbit планує провести кілька запусків своєї повітряно-космічної системи з аеропорту Ньюкі-Корнуолл. Сам аеропорт при цьому має перетворитися на космопорт Корнуолл. Розташований він на півдні Англії.

Дві місії очікуються в середині року. Це мають бути перші старти космічних апаратів, здійснені з території сполученого королівства. 10 січня представники Virgin Orbit заявили, що перший з них відбудеться менш ніж за шість місяців. Заявку про ліцензування аеропорту для проведення запусків з нього Virgin Orbit подала ще у жовтні минулого року. Усі чекають, коли Управління цивільної авіації (CAA) дасть на них згоду.

Сама ж САА з відповіддю не поспішає. Керівники управління заявляють, що заявки на проведення космічної діяльності дійсно надійшли до них вже від 14 компаній. Наразі вони обробляються, й робиться усе можливе, щоб прискорити цей процес. Але питання безпеки ще не вирішене. Тому ліцензування космопорту може зайняти від 6 до 12 місяців, а самих запусків — від 9 до 12 місяців.

Скільки космопортів буде у Великобританії?

Virgin Orbit — британська компанія, що входить до складу Virgin Group Річарда Бренсона. Вона була створена 2017 року для розробки ракети повітряного старту LauncherOne. Цей носій запускається з борту літака і здатний виводити на орбіту невеликі супутники. Його перше успішне випробування відбулося у січні 2021 року. Однією з основних цілей підприємства є космічний старт саме з території Великобританії.

Однак Virgin Orbit — далеко не єдина компанія, яка хоче побудувати на території Британських островів космодром. Не менш цікаві проєкти запропоновані щодо створення пускових майданчиків на півночі Шотландії та островах поблизу неї.

Тривалий час Європа вважалася безперспективною у плані майданчиків для космічних ракет. Занадто далеко на північ і велика кількість населення. Але схоже, що нові технології дають змогу розглянути різні варіанти. Цілком можливо, що у Великобританії за кілька років може з’явитися два чи три космодроми.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine