Astra Space анонсувала потужнішу ракету

12 травня компанія Astra Space повідомила про намір збудувати нову ракету-носій. Вона матиме більшу вантажність і зможе частіше здійснювати польоти.

Rocket 4.0
Rocket 4.0 (концепт). Джерело: Astra Space

Нова ракета отримала позначення Rocket 4.0. Її довжина складе 19,4 м, висота — 1,8 м. Вона зможе виводити до 300 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО) та до 200 кг на сонячно-синхронні орбіти (ССО). Для порівняння, нинішній носій компанії Rocket 3.3 має можливість виводити до 50 кг вантажу на ССО.

Astra має намір домогтися збільшення вантажності за рахунок перероблення першого ступеня. Rocket 4.0 отримає два нових двигуни, сумарна тяга яких удвічі перевершить тягу п’яти двигунів Delphin, встановлених на першому ступені Rocket 3.3. Поки що компанія не розкриває подробиць технічного влаштування силових агрегатів. Але Astra вже опублікувала відео їхніх вогневих випробувань.

Відповідно до заяв компанії, нова ракета вимагатиме менше обслугового персоналу і зможе запускатися з періодичністю раз на тиждень. Ціна запуску складе 3,95 млн доларів. Перша місія поки що запланована на кінець 2022 року.

Варто зазначити, що, на відміну від багатьох аерокосмічних стартапів, що працюють над системами повернення перших ступенів, керівництво Astra ухвалило принципове рішення не йти у цьому напрямку. Натомість компанія зробила ставку на комбінацію з високого темпу запусків та низької ціни, що, на її думку, дозволить виграти в ефективності.

Нагадаємо, що недавно Astra заявила про намір розпочати запуски ракет із території Великобританії.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine