Rocket Lab успішно піймала перший ступінь ракети Electron

3 травня компанія Rocket Lab здійснила 26 пуск ракети Electron. У межах місії There and Back Again вона успішно вивела на навколоземну орбіту 34 супутники від різних комерційних замовників.

Підхоплення ступеня ракети Electron, що спускається на парашуті (кадр із трансляції). Джерело: Rocket Lab

Але підвищена увага до місії була викликана не через корисний вантаж, що виводиться на орбіту. Річ у тім, що Rocket Lab вперше випробувала на практиці технологію повернення першого ступеня. Модифікований гелікоптер Sikorsky S-92 був виведений на позицію над Тихим океаном. Його метою було підхоплення першого ступеня ракети Electron за допомогою спеціального гака з подальшою доставкою на сушу.

Попри безліч репетицій та тренувань, донедавна успіх операції залишав деякі сумніви. Але Rocket Lab довела, що обрана схема є цілком працездатною. Екіпаж вертольота успішно підхопив ступінь, що повернувся з космосу.

На жаль, не все пройшло гаразд. Через деякий час після лову ступеня пілот вертольота помітив, що характеристики навантаження відрізняються від показників, зафіксованих під час тестування. Тому він вирішив відпустити ступінь у воду, де його підібрав корабель Rocket Lab.

Ступень Electron
Завантаження ступеня Electron, що повернувся з космосу, на корабель. Джерело: Rocket Lab

За словами глави Rocket Lab Пітера Бека, ступінь перебуває у прекрасному стані. Найближчим часом його вивчатимуть фахівці компанії з метою оцінки потенціалу його повторного використання. Можливо, вони також внесуть зміни до системи повітряного підхоплення, що дозволить уникнути повторення подібних ситуацій.

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про плани Rocket Lab побудувати ракету, що «розкривається».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine