Rocket Lab успішно зловили ракету гелікоптером (відео)

Американська аерокосмічна фірма Rocket Lab випустила короткий ролик, що показує, як вона ловить ракету за допомогою гелікоптера у межах програми There and Back Again («Туди й назад»). Назва була взята з однойменної книги Джона Толкіна про гобіта з «Володаря кілець». На відео, розміщеному в Twitter, компанія повідомила, що команда поки проводить пробні захоплення на макеті першого ступеня. Тренувальний політ перед справжнім пуском був успішний.

Sikorsky S-92
Гелікоптер Sikorsky S-92, який ловить ракету Electron. Фото: Rocket Lab

Дешева альтернатива Falcon 9

Rocket Lab планує запустити ракету-носій Electron заввишки 18 м для виведення комерційних супутників. На відміну від Falcon 9 компанії SpaceX, відносно менший за розміром Electron не здатний виконувати м’яку посадку з використанням тяги двигунів. Натомість на першому етапі буде виконуватися низка маневрів, щоб допомогти корпусу першого ступеня витримати сильний нагрів під час повернення при вході в атмосферу. Там, де це необхідно, був доданий тепловий захист та аеродинамічні гальма. На останньому етапі повернення парашут сповільнить спуск.

Ракета Electron
Ракета Electron. Фото: Rocket Lab

Каліфорнійська фірма заявляє, що майбутня місія є наступним важливим кроком у програмі розвитку компанії зі створення багаторазової ракети Electron.

Ризикова операція з упіймання ракети

В операції по захопленню ракети братиме участь спеціалізований гелікоптер Sikorsky S-92 з двома потужними двигунами, який зазвичай використовується для транспортування нафти та газу, а також для пошуково-рятувальних операцій. Під час запуску Electron вертоліт чекатиме за 280 км від узбережжя Нової Зеландії. Його завдання полягає в тому, щоб зловити перший відпрацьований ступінь ракети, який відділиться від другого ступеня через 2 хвилини 60 секунд після старту.

Rocket Lab
Sikorsky S-92 та перий ступінь ракети на парашутах. Фото: Rocket Lab

Після відділення перший ступінь почне падати та розгорне парашути, щоб знизити швидкість спуску приблизно до 36 км/год. Вертоліт має впіймати ракету-носій у повітрі гаком, вчепившись за стропу парашута до того, як вона впаде у воду. Після успішного лову ракети Sikorsky S-92  транспортує її на спеціальний корабель, який доставить Electron у виробничий комплекс Rocket Lab для аналізу та спроби повторного використання.

Старт із 34 супутниками на борту

Запуск, який перенесли на вечір 29 квітня через погану погоду, буде 26-м у компанії. За один політ ракета виведе 34 супутники на сонячно-синхронну орбіту. Але це буде першою спробою Rocket Lab повторно використати перший ступінь ракети Electron, щоб зменшити вартість космічних запусків.

Нагадаємо: раніше ми повідомляли, що Rocket Lab побудує ракету Neutron, що «розкривається».

За матеріалами Republicworld

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine