Rocket Lab «піймає» перший ступінь ракети Electron під час наступного запуску

Компанія Rocket Lab оголосила про готовність до спроби повернення першого ступеня ракети Electron. Вона відбудеться під час наступної місії, яка запланована на другу половину квітня.

Тренування з лову в повітрі першого ступеня ракети Electron. Джерело: Rocket Lab

На відміну від SpaceX, що використовує реактивну посадку для повернення ступенів своїх ракет, фахівці Rocket Lab обрали інший підхід. Під час спуску на парашуті ступінь Electron підхоплюватиметься гелікоптером, а потім доставлятиметься на сушу. Це дозволить повністю уникнути контакту з морською водою, що значно полегшить підготовку дорогого компонента до наступного пуску. Подібна схема можлива, оскільки Electron є малим носієм і маса його першого ступеня без палива становить лише одну тонну.

У межах підготовки до операції Rocket Lab кілька разів успішно приводнила перший ступінь Electron в океан. Ці тести продемонстрували ефективність роботи парашутної системи та надійність теплозахисту. Крім того, компанія відпрацювала процедуру повітряного підхоплення з використанням макету ступеня.

Для «лову» ступеня буде залучений модифікований гелікоптер Sikorsky S-92. Приблизно за годину до старту він займе позицію в зоні спуску Electron, розташованої приблизно за 260 км від узбережжя Нової Зеландії. Якщо нічого не завадить, екіпаж гелікоптера зачепить парашут ступеня за допомогою спеціального гака і доставить на сушу. Після цього інженери Rocket Lab проведуть його ретельний аналіз та оцінять придатність для повторного польоту.

Гелікоптер Sikorsky S-92, який буде залучений в операції з «лову» першого ступеня ракети Electron. Джерело: Rocket Lab

Спроба повернення першого ступеня буде здійснена під час місії There and Back Again. У її межах Electron виведе на навколоземну орбіту 34 супутники від різних комерційних замовників. Чотирнадцятиденне пускове вікно для місії відкриється 19 квітня.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Rocket Lab оголосила про намір побудувати ракету, що «розкривається».

За матеріалами https://www.businesswire.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine