Rocket Lab показала, як ловитимуть ступінь ракети Electron

Американо-новозеландська компанія Rocket Lab опублікувала відеозапис успішного тренування з порятунку першого ступеня ракети Electron. Вона демонструє момент «лову» макета агрегата, що спускається на парашуті, за допомогою вертольота.

Rocket Lab вперше оголосила про намір повторно використати перший ступінь ракети Electron у 2019 році. Це має збільшити частоту запусків і знизити витрати на створення нових ракет.

На відміну від SpaceX, що використовує реактивну посадку для повернення ступенів, фахівці Rocket Lab обрали інший підхід. Під час спуску на парашуті ступінь Electron ловитиметься оснащеним спеціальним захопленням вертольотом, а потім доставлятиметься на сушу. Це дозволить повністю виключити контакт із морською водою, що значно полегшить підготовку вартісного компонента до наступного пуску. Подібна схема можлива, оскільки Electron є малим носієм і маса його першого ступеня без палива становить лише одну тонну.

Наразі Rocket Lab вдалося кілька разів успішно приводнити перший ступінь Electron в океан. Ці тести продемонстрували ефективність роботи парашутної системи, а також надійність теплозахисту. Крім того, компанія відпрацювала процедуру підхоплення за допомогою вертольота. Наступним кроком має стати реальне повернення ступеня. Rocket Lab поки що не називає точної дати, але передбачається, що це станеться вже найближчими місяцями.

Тренування з лову в повітрі першого ступеня ракети Electron. Джерело: Rocket Lab

Нагадаємо, що компанія також займається створенням потужнішої ракети Neutron. Носій отримає повністю багаторазовий перший ступінь, який повертатиметься до точки запуску. Іншим цікавим нововведенням стане головний обтічник. Після досягнення потрібної висоти він буде розкриватися, випускаючи другий ступінь з корисним навантаженням, після чого знову закриється і повернеться на Землю разом із першим ступенем.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine