Відео дня: відстикування першого ступеня Electron

Компанія Rocket Lab опублікувала в соціальних мережах коротке, але дуже видовищне відео, отримане під час пуску ракети Electron 18 листопада. Воно було зроблене камерою, встановленою на першому ступені носія. Метою місії було виведення на орбіту двох супутників компанії BlackSky.

Ролик демонструє момент відштовхування першого ступеня від ракети. Камера змогла зафіксувати звук активації двигуна другого ступеня.

Після відділення перший ступінь Electron увійшов в атмосферу, випустив парашут і успішно приводнився в Тихому океані. Потім судно Rocket Lab підібрало його і доставило на базу компанії для вивчення. Наступний огляд показав, що ступінь перебуває у хорошому стані. Під час попередніх випробувань його тепловий щит отримав помітні пошкодження. Але перероблення конструкції дозволило розв’язати цю проблему.

Тому керівництво Rocket Lab ухвалило рішення перейти до наступного етапу свого проєкту з повторного використання перших ступенів Electron. План компанії такий: під час спуску на парашуті ступінь Electron буде підхоплюватись вертольотом, оснащеним спеціальним захватом, який доправить його на сушу. Це дозволить повністю уникнути контакту з водою, що значно полегшить підготовку дорогого компонента для наступного пуску.

Ступінь Electron, який буде використовуватися в експерименті з підхоплення вертольотом. Джерело: Rocket Lab

Поки що Rocket Lab не назвала конкретну дату випробування. Згідно з недавньою заявою глави компанії Пітера Бека, це станеться десь у першій половині наступного року, а до цього Rocket Lab проведе ще кілька звичайних пусків.